O smakach kuchni regionalnej, tradycjach i wyjątkowych miejscach w Toruniu przekonają się niedługo amerykańscy widzowie. Flavour of Poland już od jesieni 2019 roku będzie emitowany w około 350 stacjach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Smak Polski – Formuła programu

Flavor of Poland (Smak Polski) to amerykański program podróżniczo-kulinarny, który zamknie się w trzynastu odcinkach. Będzie to pierwszy program w historii amerykańskiej telewizji, który zobrazuje tamtejszym widzom polską kuchnię (również regionalną), naszą obyczajowość, jak również zabytki, historię i tradycje. W każdym z odcinków odbiorcy poznają inne regiony naszego kraju. Autorzy będą kładli nacisk na ukazanie wyjątkowości danego miejsca.
Gospodarzem programu będzie Aleksandra August – amerykańska aktorka urodzona w Polsce, a obecnie mieszkająca w Los Angeles. Poznane w Polsce miejsca oraz produkty regionalne będą dla prowadzącej źródłem do odtworzenia przepisów we własnej kuchni. Program będzie emitowany w około 350 stacjach od jesieni bieżącego roku przez najbliższe trzy lata na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Toruń jest jednym z miejsc, które amerykańska publiczność będzie mogła bliżej poznać. Od początku maja zdjęcia realizowane były na toruńskiej starówce. Muzeum Toruńskiego Piernika czy okolice Krzywej Wieży to jedne z  obiektów odwiedzonych przez ekipą filmową. Zdjęcia zostały zrealizowane przy współpracy z Urzędem Miasta Torunia. Innymi miastami biorącymi udział w Flavour of Poland będą m.in. Katowice i Białystok.