Dwa Światy proponują rozpoczęcie kwietnia na rockowo. Przyszły piątek w Toruniu będzie stał pod znakiem muzyki Animators i Draże.

 

The Animators to powstały w 2009 roku projekt, który z początku stawiał na połączenie muzyki z grafiką, lecz z biegiem czasu postawili tylko na muzykę. Efektem jest zmiana nazwy zespołu na Animators oraz skuteczne granie muzyki rockowej. Nie tworzą jednak czystej muzyki rockowej – w ich twórczości można doszukać się post-rockowych elementów, hardcorowych gitar czy melodyjnych sekwencji charakterystycznych dla nowej fali rocka alternatywnego. To burzliwe połączenie wynika z indywidualnych inspiracji muzycznych każdego z członków zespołu. Grupa wystąpiła w programie X-Factor, gdzie została dobrze przyjęta. Zespół jest w trakcie nagrywania nowej płyty, więc niewykluczone, że usłyszymy świeżynki z nadchodzącego albumu.

 

 

Jako drugie danie Dwa Światy zaserwują nam zespół Draże. Jest to toruński zespół z sześcioletnim stażem. Muzykę jaką grają określają jako „Drażcore”. W rezultacie ich dźwięki inspirowane są muzyką grunge czy alternatywnego rocka. Draże to Pioter, Szimon, Łuki i Bartek, czyli czwórka chłopaków, którzy dążą do tego, aby rozgrzać publiczność do czerwoności.

 

 

To wszystko czeka na was 4 kwietnia o godzinie 20 w klubie Dwa Światy. Cena biletów to 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu koncertu.

 

Animators na Facebooku

Draże na Facebooku

 

[fot. Facebook, strona zespołu Animators]