Salon oraz kuchnia to miejsca, które nieprzerwanie walczą o miano serca domu. Walkę tę można uznać za niezasadną, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że współcześnie coraz częściej salon i kuchnię łączy się w jedną otwartą przestrzeń.

Warto już na wstępie podkreślić, że domowa strefa wypoczynku pełni rolę nie tylko stricte praktyczną, ale także na swój sposób… terapeutyczną. Tutaj najczęściej spotykamy innych domowników, prowadzimy rozmowy, snujemy plany na przyszłość, szukamy wytchnienia po ciężkim dniu w pracy.

Urządzając pokój dzienny należy wziąć pod uwagę nie tylko metraż pomieszczenia oraz budżet, ale także indywidualne potrzeby wszystkich domowników. Najważniejsze, abyśmy czuli się komfortowo.

Przepis na wygodną strefę wypoczynku

Proporcje. To od nich w dużej mierze zależy, czy aranżacja spełni nasze oczekiwania. Wybierając meble do salonu weźmy pod uwagę ich estetykę oraz wymiary. Wieloosobowy narożnik może przytłoczyć zbyt małe wnętrze, natomiast jeśli mamy do dyspozycji dużą otwartą przestrzeń sprawdzi się znakomicie. Interesującą propozycją jest narożna kanapa VACO dostępna w komplecie z fotelem w tym samym kolorze. Przy fotelu można postawić lampę oraz podnóżek lub pufę. W ten sposób zyskamy wygodny kącik do czytania.

Zobacz także: Inspiracje w strefie wypoczynku

Miłośnikom ponadczasowych rozwiązań aranżacyjnych spodoba się model TWIST. To fotel przypominający wyglądem klasyczny szezlong. Mebel ten sprawdzi się zarówno w dużym, jak i małym salonie. Będzie ciekawym uzupełnieniem kompletu wypoczynkowego. Co więcej, z powodzeniem możemy go postawić w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Magia koloru

Kupując narożnik VACO lub fotel Twist do wyboru mamy kilkanaście subtelnych kolorów tkaniny obiciowej (French). Elegancka butelkowa zieleń (French 658) będzie fantastycznie współgrać z zasłonami w tym samym odcieniu. Ciemnozieloną sofę można udekorować wyrazistymi, musztardowymi poduszkami. Subtelny błękit i granat (np. kolor French 667, 669 i 670) uzupełnią wystrój w stylu śródziemnomorskim, natomiast klasyczne zestawienie czerni oraz bieli sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych.

Funkcjonalność strefy wypoczynku

Bardzo często domowa strefa wypoczynku spełnia kilka funkcji – pokoju gościnnego, jadalni, bawialni, czy nawet sypialni. Warto wziąć to pod uwagę wybierając odpowiednie meble. Jeśli w domu mieszkają dzieci, postawmy na modele pokryte dobrej jakości tkaniną odporną na zaplamienie i zniszczenie. Molom książkowym, którzy lubią od czasu do czasu zatopić się w lekturze z dala od salonowego zgiełku polecamy wygodny fotel z wyprofilowanym oparciem.

Dodatki, których nie może zabraknąć

Nieodzownym elementem strefy wypoczynku jest niewielki stolik kawowy, na którym znajdą miejsce nastrojowe świece i patera z przekąskami. Niektóre modele wyposażone są w dodatkową półkę pod blatem. Można na niej przechowywać pilot do telewizora, prasę czy telefon. Szeroki wybór mebli wypoczynkowych, ław i stolików kawowych znaleźć można w sklepie internetowym Mebline.pl.

[Artykuł sponsorowany]