Starcie 4 kolejki rundy zasadniczej zakończone pomyślnie dla drużyny z Torunia. Pomimo kolejnych punktów, które trafiły na konto Twardych Pierników, należy podkreślić, że spotkanie z całą pewnością nie należało do tych łatwych.

Pierwsza oraz druga kwarta spotkania to zauważalna dominacja drużyny ze Słupska, która do połowy spotkania zdobyła prawie 50 pkt [47 pkt]. Ci jednak, który zdążyli spisać czarny scenariusz dla drużyny z Torunia, z pewnością oniemieli. Druga część spotkania to popis świetnej koszykówki w wykonaniu Twardych Pierników, które tylko w 4. kwarcie zdobywają 32 pkt, a następnie odnoszą zwycięstwo w iście filmowym stylu bowiem różnicą tylko jednego punktu.

Z pewnością widowiskowe to było spotkanie i miejmy nadzieję, że takich oglądać będziemy jeszcze więcej. Już niebawem, ponieważ 22 października torunianie podejmą na parkiecie PGE Spójnia Stargard zajmujące obecnie czwartą pozycję w tabeli. Na moment publikacji niniejszego artykułu Arriva Twarde Pierniki Toruń znajdują się na jedenastej pozycji w tabeli z wynikiem 6 pkt oraz rekordem 2 – 2.

Arriva Twarde Pierniki ToruńGrupa Sierleccy Czarni Słupsk [83 : 82]
16:27 | 11:20 | 24:16 | 32:19

Arriva Twarde Pierniki Toruń – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk [fotorelacja]

Fot. Mirosław Luberadzki