W sobotę, 17 października, bez udziału publiczności w hali IV Liceum Ogólnokształcącego odbyła się 7. edycja Pucharu TLU. W turnieju wzięło udział 6 drużyn, w tym dwie spoza grodu Kopernika. Najlepsze okazało się być Avanti, które sięgnęło po swój drugi tytuł w historii tych rozgrywek.

7. edycja Pucharu TLU dla Avanti

Kolejna już edycja Pucharu TLU przyciągnęła 6 zespołów: Avanti, FC Kala-Izolacja, RudakMed Elesta, Szara Strefa oraz dwie ekipy spoza Torunia – Unihokej Warszawa i Mikołajki Pomorskie. Od samego początku dobrze sobie radziły: Avanti, RudakMed Elesta i FC Kala-Izolacje. Chociaż dominatorami były te dwie pierwsze drużyny. Jakby emocji było mało, w swoim bezpośrednim starciu doszło do „salomonowego” remisu 0:0.

Ostatecznie zarówno Avanti, jak i RudakMed Elesta zgromadziły po 13 punktów. A o tym, do kogo powędruje tytuł, decydowała liczba zdobytych bramek. Tu jednym trafieniem więcej na swoim koncie pochwalić się mogło Avanti – 11, RudakMed Elesta strzeliła 10 bramek. Dla ekipy grającej w „różowych” koszulkach jest to drugi tytuł w historii rozgrywek. Na czele klasyfikacji Pucharu TLU nadal pozostaje Szara Strefa, która trzykrotnie triumfowała w tych rozgrywkach. Na najniższym stopniu podium stanęła FC Kala-Izolacje, która zdobyła 7 dużych punktów. Jest to pierwsze podium tego zespołu w historii Pucharu TLU.

Wyniki:

Kala-Izolacje vs. RudakMed Elesta 2:3
Szara Strefa vs. Avanti 1:2
Unihokej Warszawa vs. Mikołajki Pomorskie 0:2
Kala-Izolacje vs. Szara Strefa 5:0
RudakMed Elesta vs. Avanti 0:0
Kala-Izolacje vs. Mikołajki Pomorskie 5:1
Unihokej Warszawa – Szara Strefa 2:0
RudakMed Elesta vs. Mikołajki Pomorskie 2:1
Kala-Izolacje vs. Avanti 1:2
RudakMed Elesta vs. Unihokej Warszawa 1:0
Mikołajki Pomorskie vs. Szara Strefa 0:4
Kala-Izolacje vs. Unihokej Warszawa 1:1
Avanti vs. Mikołajki Pomorskie 5:2
RudakMed Elesta vs. Szara Strefa 4:2
Unihokej Warszawa vs. Avanti 1:2

Tabela:

Miejsce  Drużyna  Duże punkty  Strzelone bramki  Stracone bramki 
1.  Avanti  13  11  5 
2.  RudakMed Elesta  13  10  5 
3.  FC Kala-Izolacje  7  14  7 
4.  Unihokej Warszawa  4  4  6 
5.  Szara Strefa  3  7  13 
6.  Mikołajki Pomorskie  3  6  16