Już w czwartek czeka nas kolejna koncertowa odsłona w ramach cyklu Przeglądu młodej sceny regionu w Lizard King. W tym tygodniu zaprezentuje się zespół Adelibanda. 

Zespół będący mieszanką 5 osób pochodzących z Bydgoszczy, Szubina i Żnina powstał w 2011 roku. Na jego czele stanęła Adela Konop, studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i laureatka wielu festiwali muzycznych, znana między innymi z udziału w szansie na sukces.

Początkowo grupa zajmowała się jedynie wykonywaniem coverów czołowych, polskich artystów takich jak: Czesław Niemen, Maanam, Grażyna Łobaszewska, Perfect, a także tych zagranicznych: Salah Sue, Amy Winehouse, Adele, czy Donna Summer. Współpraca ta pozwoliła grupie wyrobić swój własny styl na pograniczu popu, funku i rocka, co w efekcie zaś skutkowało własnymi kompozycjami. Obecnie Adelibanda ma na swoim koncie kilka singli: „Słoneczna piosenka”, „Żyj”, „Teletombola” i pracuje właśnie nad debiutancką płytą. Zespół może pochwalić się również występem w programie Must Be The Music i supportem przed Kombii, Luxtorpedą i Ryszardem Rynkowskim.

W najbliższy czwartek (tj. 06.03) Adelibanda zagra w toruńskim klubie Lizard King, jako jeden z ośmiu zespołów występujących w ramach cyklu „Spełnij się”, na który będzie można głosować za pomocą specjalnych kart sprzedawanych  w trakcie koncertu (2zł/szt). Dochód  ze sprzedaży kart-cegiełek do głosowania zasili budżet imprezy charytatywnej „Spełniamy Marzenia”, a zwycięski zespół będzie miał możliwość występu wraz z Czaqu podczas finału zaplanowanego na 3. kwietnia bieżącego roku.

 

Start: godz. 20.00

Wstęp: wolny

 

[fot. facebook.com/adelibanda]