Takie opinie pojawiają się praktycznie co roku, ale wydaje mi się, że takiego sezonu na boiskach Ligi Mistrzów, jak teraz nie było już dawno. Na starcie mamy co najmniej kilka zespołów, które realnie mogą wygrać te rozgrywki. W tym gronie znajduje się oczywiście Barcelona, do której trafił Robert Lewandowski. Nie można jednak zapominać również o zwycięzcach z poprzednich lat, czyli Chelsea i Realu Madryt. Do tego dochodzi także wzmocniony Bayern Monachium oraz dwa finaliści, czyli Liverpool i Manchester City. Ciekawych transferów dokonały również włoskie zespoły, a w Paryżu zmienia się projekt gwiazdy na projekt drużyna. Co to będzie za sezon!

Liga Mistrzów

W poprzednim sezonie rozgrywki Ligi Mistrzów zakończyły się triumfem Realu Madryt. Trzeba jednak przyznać, że zwycięstwo tego klubu nie było niczym pewnym przed startem sezonu. Zakłady bukmacherskie miały co najmniej kilka zespołów, które były notowane wyżej od ekipy Królewskich. Można tutaj wymienić przede wszystkim drużynę z Anglii, czyli Liverpool, Manchester City i Chelsea. Jak się później okazało, Real Madryt pokonał każdy z wyżej wymienionych zespołów na swojej drodze do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Prawdopodobnie była to jedna z najtrudniejszych ścieżek, jaką musiała pokonać drużyna, aby wygrać Ligę Mistrzów. Do tego trzeba jeszcze wspomnieć, że Królewscy wygrali również z naszpikowanym gwiazdami PSG.

Real Madryt po raz kolejny w swojej historii sięgnął po zwycięstwo w Lidze Mistrzów i był to już 14 triumf tego zespołu. Nie ma więc wątpliwości, że jest to jeden z głównych kandydatów do obrony tytułu w najbliższej kampanii. Wiele będzie jednak zależało od tego, w jakiej dyspozycji będzie się znajdował Karim Benzema, który wszedł na kosmiczny poziom w poprzednim sezonie.

Manchester City w poprzednich latach nie miał szczęścia. Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę w 2021 roku przegrała finałowe starcie z Chelsea. Po tamtym meczu piłkarze obywateli nie mogli mieć jednak do siebie większych pretensji, ponieważ po prostu przeciwnik był lepszym zespołem. Co innego miało jednak miejsce w poprzedniej kampanii. Manchester City na przełomie całego dwumeczu był zdecydowanie lepszy niż Real Madryt, prowadził przez 179 minut tej rywalizacji, aby ostatecznie przegrać praktycznie w dwie minuty. To, co wydarzyło się na Santiago Bernabeu, z pewnością na zawsze zapisze się w głowach piłkarzy. Manchester City na starcie tego sezonu jest jednym z głównych kandydatów do wygrania Ligi Mistrzów. Obywatele dokonali kilku ciekawych wzmocnień, a najważniejszym ruchem jest pozyskanie Erlinga Haalanda.

Mocny będzie na pewno również Liverpool. The Reds w poprzednim sezonie przegrali finałowe spotkanie, jednak do samego końca walczyli o poczwórną koronę. Jurgen Klopp i spółka dokonali latem transferu o wartości 100 milionów euro, który ma wznieść tę drużynę na jeszcze wyższy poziom. Liverpool był lepszym zespołem od Realu, jednak nie potrafił wykorzystać swoich szans i ostatecznie przegrał. Czy The Reds wyciągną wnioski w najbliższej kampanii? Analitycy zakładów bukmacherskich nie mają wątpliwości, że to właśnie ten zespół obok Realu Madryt, a także Manchester City, jest głównym kandydatem do zwycięstwa.

Kto będzie miał największe szanse na wygranie Ligi Mistrzów?

 • Real Madryt
 • Liverpool
 • Manchester City
 • Chelsea
 • Barcelona
 • Juventus

Nowe projekty

Wśród kandydatów do wygrania Ligi Mistrzów znajdują się również nowe projekty. Taki z pewnością powstaje na Camp Nou, gdzie Barcelona buduje zespół skłonny do zwycięstwa w tych rozgrywkach. Nie ma wątpliwości, że w ostatnich latach ta drużyna mocno odstawała od czołówki. Teraz jednak po ostatnich wzmocnieniach wydaje się, że Duma Katalonii zbliża się pod kątem potencjału do najmocniejszych drużyn w Europie. Łatwo zauważyć, że jest to jedna z najlepszych linii ataku na całym świecie, jednak formacji obrony jest jeszcze wiele do poprawienia. Zakłady bukmacherskie mają oczywiście dostępną propozycję z kursem na wygranie Ligi Mistrzów przez Barcelonę.

PSG zmienia się po ostatniej kampanii. W Paryżu zdecydowano się porzucić projekt gwiazdy i zmienia się on na „drużynę”. Szejkowie w ostatnich latach budowali zespół, o którego jakości stanowiły największe gwiazdy. Praktycznie co roku do Paryża była ściągana wielka postać, jednak nie przekładało się to na wyniki. Najlepiej było to widać w poprzedniej kampanii, gdzie ta drużyna miała prawdziwy dream team, a nawet nie potrafiła przejść pierwszej rundy fazy pucharowej. Teraz jednak zatrudniony został dyrektor sportowy z Portugalii i widać zmianę strategii.

Nowy projekt powstaje również w Londynie, gdzie zwycięzca Ligi Mistrzów z 2021 roku zmienił właściciela. Chelsea pod wodzą Romana Abramowicza była najbardziej utytułowanym zespołem na Wyspach Brytyjskich. Czy The Blues utrzymają miejsce w czołówce w najbliższych latach? Przekonamy się już wkrótce, ale widać, że zakłady bukmacherskie nie lekceważą tego zespołu. Chelsea w poprzedniej kampanii również była o włos od wyeliminowania Realu Madryt.

Kto zostanie królem strzelców?

W ofercie zakładów bukmacherskich pojawiają się już pierwsza propozycja na ewentualnego króla strzelców Ligi Mistrzów. Kursy będą się oczywiście jednak zmieniać w zależności od tego, jakie grupy wylosują konkretne zespoły. W gronie faworytów znajdą się oczywiście tacy piłkarze, jak między innymi Karim Benzema, Robert Lewandowski czy Erling Haaland. Nie można również zapominać o Mohamedzie Salahu, który w ostatnich latach spisywał się znakomicie w barwach Liverpoolu, a w ostatnim czasie przedłużył swój kontrakt z tym zespołem. Ciekawą opcją może być również Sadio Mane, który przeniósł się do Monachium, a jak wiadomo snajperzy Bayernu z reguły walczyli o koronę króla strzelców w tych rozgrywkach w ostatnich latach. Czy Mane uda się wejść w buty Lewego?

Śledź ofertę zakładów bukmacherskich, aby nie przegapić najnowszych kursów na króla strzelców Ligi Mistrzów.

Faworyci do korony króla strzelców w LM:

 • M. Salah
 • E. Haaland
 • K. Benzema
 • R. Lewandowski
 • D. Nunez
 • R. Lukaku
 • S. Mane

Więcej informacji na temat wydarzeń sportowych z Torunia!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

[Artykuł sponsorowany]