To już po raz siódmy amatorzy zumby spotkają się na szczególnym wydarzeniu, który połączy znakomitą zabawę oraz pomoc czworonogim przyjaciołom. Przed nami Charytatywnie dla Zwierzaków – maraton Zumby vol.7.  O szczegółach tej pięknej akcji opowiedziała nam organizatorka, Paulina Sielska-Kaźmierczak.

Kiedy można jednocześnie fantastycznie spędzić czas i zrobić coś dobrego, to wówczas nie warto się przesadnie zastanawiać. Charytatywny maraton zumby zostanie zorganizowany po raz siódmy, ale jego cele pozostają przez cały czas takie same. 4 lutego o 11:00 uczestnicy zabawy będą przede wszystkim wspierać toruńskie schronisko.

– Głównym celem naszego maratonu jest oczywiście zebranie jak największej ilości karmy dla zwierzaków z toruńskiego schroniska! Przy okazji jak zwykle będziemy się świetnie bawić, spalać mnóstwo kalorii i trząść tym, co mamy najlepsze! Każda edycja to 500-800 kilogramów karmy, a to tylko kropla w morzu potrzeb schroniska. Cieszę się, że z edycji na edycję jest coraz więcej uczestników, a co za tym idzie – zwiększa się ilość zebranej karmy – podkreśla organizatorka całego zamieszania, Paulina Sielska-Kaźmierczak.

Osoby odpowiedzialne za event mają nadzieję, że maraton stanie się tradycją Torunia. Ludzie mający styczność z grodem Kopernika bardzo chętnie pojawiali się na kolejnych odsłonach akcji. – Każda edycja wypadła niesamowicie! Mamy zawsze najlepszych instruktorów, wylewamy hektolitry potu. To już siódma edycja, mi samej trudno uwierzyć, że tyle ich było. Pierwsza miała miejsce w 2014 roku i liczę na to, że wiele takich maratonów jeszcze przed nami, bo warto! Cóż może być piękniejszego od łączenia dobrej zabawy z pomocą? – podkreśla z zadowoleniem Sielska-Kaźmierczak.

Na kogo mogą liczyć organizatorzy?

Oprócz osób ściśle związanych z tańcem, do organizacji takiej imprezy potrzeba ludzi z ogromnym sercem do pracy oraz poświęcających często swój wolny czas. Na szczęście takich osób nie brakuje i dzięki temu poprzednie edycje były przeprowadzane bardzo sprawnie. Szczególnie istotna jest działalność Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu, który aktywnie wspiera akcję.

– Organizatorką jestem ja, Paulina Sielska-Każmierczak, instruktorka Zumby, pasjonatka tańca i obecna szefowa klubu Gracja Lady Fitness oraz moja przyjaciółka, niegdyś zumbowa klientka, Katarzyna Korpal – miłośniczka zwierząt, osoba o wielkim sercu i nauczycielka pracująca w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Legionów 19/25, gdzie zresztą odbywa się maraton. Pomaga nam jednak sztab wolontariuszy – uczniów Kasi, jej koleżanek po fachu oraz mnóstwo osób prywatnych, które fundują upominki dla uczestników. Nie zapominajmy też o instruktorach, najlepszych z najlepszych, którzy zgadzają się wystąpić i przekazać mnóstwo pozytywnej energii – komentuje organizatorka.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich chętnych na charytatywny maraton. Przyznaję, że miałem przyjemność widzieć to, co wyprawiają zarówno instruktorzy, jak i sami tańczący. Widok jest jedyny w swoim rodzaju.

– Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tak fantastycznej akcji! Zachęcam wszystkich, by przyłączyli się do naszego maratonu! Nie sposób opisać tego, co dzieje się na sali. W trakcie maratonu panuje tak wspaniała atmosfera, coś nieprawdopodobnego wisi w powietrzu. Jest to taka energia, taka euforia, taka magia, że trudno to wyrazić słowami- po prostu trzeba tam być – zapewnia Sielska-Kaźmierczak.

SZCZEGÓŁY:

DATA: 4 lutego (sobota), godzina 11:00
MIEJSCE: Zespół Szkół Technicznych w Toruniu, ul. Legionów 19/25, 87-100 Toruń
Dołącz do wydarzenia na Facebooku