Czy kiedy zapada zmrok, budzi się w Tobie biegacz? Nie ma dla Ciebie nic lepszego od długiego biegu w ciepłą, letnią noc? Ta impreza jest właśnie dla Ciebie – Nocna Dycha Kopernikańska!

13 czerwca o godzinie 22.00 spod Centrum Handlowego Atrium Copernicus (Żółkiewskiego 15) wystartuje I edycja dziesięciokilometrowego biegu Nocna Dycha Kopernikańska. Trasa poprowadzi ulicami Torunia, Bulwarem Filadelfijskim i przez Stare Miasto. Meta znajdować się będzie przy Hali Sportowo-Widowiskowej (ul. Bema 73-89). Na pokonanie trasy  biegacze będą mieli 1 godzinę i 45 minut. Uczestnicy Dychy sklasyfikowani zostaną w kategorii generalnej, kategorii kobiecej, w poszczególnych grupach wiekowych oraz w Mistrzostwach Miasta Torunia. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni, ale każdy uczestnik biegu otrzyma m.in. czołówkę na głowę i pamiątkową koszulkę funkcyjną, a na mecie udekorowany zostanie oryginalnym ceramicznym dzwonkiem.

Według organizatorów, czyli Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Maraton Toruński, Nocna Dycha ma za zadanie ukazać walory turystyczne miasta Torunia i inwestycje zrealizowane w ramach projektów europejskich, takie jak  zmodernizowana i rozbudowana przystań AZS, zrewitalizowany Bulwar Filadelfijski, czy Most Drogowy im. Elżbiety Zawackiej.

Limit miejsc na liście uczestników wynosi 1000 osób. Jak do tej pory do udziału w Dysze zgłosiło się 735 zawodników. Zapisywać się można tutaj (kliknij). Wszelkie informacje dotyczące imprezy na stronie http://nocnadycha.com/.

[fot. nocnadycha.com]