Hasło „Nie lubię poniedziałku” absolutnie nie sprawdza się w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. Po raz kolejny początek tygodnia okazał się być wspaniałym muzycznym widowiskiem – 31 marca w toruńskim klubie wystąpił amerykański gitarzysta Khalif 'Wailin’ Walter’ oraz duet Jacek Dewódzki & Bartosz Wójcik.
Właśnie ci ostatni rozpoczęli poniedziałkowy koncert, występując pod nazwą „Blind Gorillaz”. To projekt wyjątkowy, stworzony przez Jacka Dewódzkiego – gitarzystę, kompozytora, autora tekstów, kiedyś wokalistę grupy Dżem, dziś lidera krakowskiej formacji Revolucja oraz gitarzystę Bartosza Wójcika. Repertuar Blind Gorillaz opierał się na utworach zespołu Revolucja przeplatanych coverami Dżemu. Usłyszeliśmy takie szlagiery jak Whisky€, Harley Mój, czy przyprawiający o ciarki Sen o Victorii€. Pojawiło się też kilka klasyków rockowych w zupełnie nowych akustycznych aranżacjach, jak chociażby One Love zespołu U2.
Jako drugi tego wieczoru wystąpił Khalif 'Wailin’ Walter – fenomenalny gitarzysta, wokalista i kompozytor prosto z Chicago,  który swoją muzykę określa mianem „boogie blues”. Mocny głos to nie jedyny atut tego wykonawcy. Uwagę zwraca głównie lekkość i wyczucie, z jaką artysta operuje gitarą, czego efektem jest klasyczny, łagodnie brzmiący blues. W takim klimacie usłyszeliśmy m.in. Big Booty Woman czy Still You Stand. Liczne solówki gitarowe z włączonym przesterem oraz wyraźna perkusja stopniowo podkręcały dynamikę koncertu. Całość sprawiała wrażenie historii opowiadanej za pomocą dźwięków wydobywanych z gitary, bo czego nie da się wyrazić słowami, najlepiej opowiedzieć właśnie muzyką.
Publiczność jak zwykle bardzo żywiołowo reagowała na występy obu zespołów. Hard Rock Pub Pamela po raz kolejny nie zawiódł oczekiwań toruńskich fanów muzyki bluesowej. Co więcej, utwierdził odbiorców w przekonaniu, że warto bywać tam regularnie.

A zatem w kolejny poniedziałek, 14 kwietnia 2014 roku, ponownie warto odwiedzić ten wyjątkowy pub! Tym razem właściciel klubu  zaprasza na prawdziwe święto gitary!!  Rozpoczną je warsztaty gitarowe prowadzone przez genialnych gitarzystów: Partyzanta (Krzysztofa Toczko) i Jerzego Styczyńskiego, towarzyszyć im będzie prezentacja gitar marki VINTAGE przygotowana przez Krzysztofa Wałeckiego (Ambasadora Vintage Guitars Poland) i Mariusza Teodorczuka (Product Managera w firmie Audiostacja). Wieczór zakończy wyjątkowy koncert akustyczny w wykonaniu dwóch duetów. „Rodzinnie” zagrają Mikołaj i Krzysztof Toczko (prezentując materiał ze swojej płyty „Guitar Cinema”) a po nich duet „gwiazdorski” w składzie Jerzy Styczyński (Dżem) oraz Krzysztof Wałecki (kiedyś ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, obecnie zespół VINTAGE). Nigdy wcześniej, jednego dnia, tyle w dziedzinie gry na gitarze w Toruniu się nie zdarzyło. Warsztaty gitarowe połączone z prezentacją gitar VINTAGE zaczną się punktualnie o godzinie 17-tej, zaś koncert o godzinie 20-tej.

[fot. Agata Jankowska]