Do 12 lipca mieszkańcy Torunia mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie dotyczące poszczególnych wniosków, spośród listy propozycji 159 projektów, które złożono w ramach budżetu obywatelskiego Torunia na 2020 rok.
Budżet obywatelski Torunia – miej swój wkład w złożone wnioski
Na liście 159 propozycji projektów znalazły się wszystkie te, które spełniły wymogi formalne regulaminu budżetu obywatelskiego w Toruniu. Warto wspomnieć, że najwięcej projektów znajduje się w puli ogólnomiejskiej – jest ich tam aż 39. Spośród pul lokalnych prym wiodą Bydgoskie z czternastoma projektami oraz Rudak, gdzie złożono trzynaście propozycji.
Do 12 lipca torunianie mogą składać swoje uwagi i opinie do projektów. Jednocześnie rozpoczynają się prace zespołu sprawdzającego wnioski pod kątem zawartości merytorycznej, które potrwają do 13 września.
Pod tym linkiem dostępna jest lista propozycji projektów do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.
Budżet obywatelski Torunia – zestawienie ilości projektów dla poszczególnych pul
Tak przedstawia się zestawienie ilości projektów dla poszczególnych pul:
- Bielawy-Grębocin: 7
- Bydgoskie: 14
- Chełmińskie: 7
- Czerniewice: 11
- Jakubskie-Mokre: 8
- Kaszczorek: 10
- Podgórz: 10
- Rubinkowo: 10
- Rudak: 13
- Skarpa: 6
- Staromiejskie: 7
- Stawki: 8
- Wrzosy: 9
- Ogólnomiejskie: 39
Co ciekawe, szesnaście projektów nie znalazło się na liście. Powodem odrzucenia tych wniosków były przede wszystkim braki na listach poparcia, których zgodnie z regulaminem nie można poprawić, ani uzupełnić. W kilku przypadkach wnioskodawcy wycofali swój projekt. Zdarzył się także przypadek autora, który nie jest mieszkańcem Torunia oraz sytuacja, w której autor projektu lokalnego nie był mieszkańcem części miasta, dla której składał projekt. Co więcej, jeden ze złożonych projektów nie zawierał treści.
Źródło: torun.pl