Wraz z początkiem listopada w swoje znane nam wszystkim progi, zaprasza Klub Lizard King. Pierwszy czwartek najbliższego miesiąca (4 listopada), będzie okazją na skosztowanie sztuki burleski w wydaniu toruńskich performerek, których pasja motywowana jest promocją ciałopozytywności wśród kobiet.

Rozbij wirtualne lustro

Przed galopującą mediatyzacją życia nie sposób uciec, schronienia również ani widu, ani słychu. Asymilacja kultury wirtualiów zaoferowała dostęp do informacji, podążanie za trendami nieograniczonymi fizycznymi granicami i jednocześnie pozbawionymi katalizatora – czynnika, który gotów byłby zasugerować chwilę zastanowienia nad potencjalnymi zagrożeniami. Telewizja, Internet, magazyny modowe i te life-stylowe przesycone sztywno nakreślonymi wzorcami – niebezpośrednia droga do ukazania ludziom, że coś z nami jest jednak nie w porządku – nic bardziej mylnego. Chociaż media nie zmieniają się na lepsze, robią to ludzie którzy dziś są gotów przyznać, że wszystko jest w najlepszym porządku – jak z resztą było zawsze. Ciałopozytywność nie jest synonimem samoakceptacji, czy też narcyzmu – to próba przekonania o absurdzie wykreowanych wzorów. Walka z kompleksami, sposób na pokochanie samego siebie, wyzbycie się negacji i rzeczywista ochrona zdrowa psychicznego i fizycznego wszystkich ludzi, przede wszystkim najmłodszych najsilniej narażonych na wpływy Social-media. Dobrą zmianę propagować można na wiele sposobów – w tym wypadku artystki robią to za pomocą sztuki.

Świadomość przez sztukę burleski

Popularyzatorki samoakceptacji z unikatową w woj. Kujawsko-Pomorskim formą sztuki, zrzeszone przez CaBaReT – Szkołę kreski i burleski. Za pośrednictwem swojej działalności artystycznej, kabaretu z rozrywkowym sznytem pragną uświadamiać kobietom o istocie świadomości własnego ciała. Grupa swoją działalność rozpoczęła w 2014 roku, od tego czasu realizują bardzo dobrze przyjęte wydarzenia, znajdujące swoje miejsce w kulturalnej sferze naszego miasta. Również w Klubie Lizard King pojawią się nie po raz pierwszy, zapowiadając obecność nowych jak i stałych uczestniczek, wraz z obecnością debiutantów z innych miast. Wydarzenie poprowadzi Lady AnnMart będąca zarówno główną organizatorką wydarzenia, jak i właścicielką Szkoły kreski i burleski.

Wystąpią:

  • Lady AnnMart
  • Pearl Pepper
  • Morticia von Black
  • Lady Fox
  • Feather Boy
  • Feisty Muffin
  • debiut – niespodzianka

Bilety na wydarzenie znaleźć można klikając w ten [LINK].