Marzysz o tym, by wyruszyć w nieznane, najlepiej przy minimalnym wkładzie finansowym? Nic prostszego! Z odrobiną silnej woli nie ma rzeczy niemożliwych – udowodnili to Karol i Ola. Tym razem czas na Australię. A więc… ruszamy!

Ponad 50 państw. 14 wypraw. 8$ dziennie. 5 kontynentów. A w tym wszystkim dwójka niesamowicie pozytywnych ludzi i hippisowski bus rodem z lat 60. Brzmi jak scenariusz filmowy, prawda? Karol Lewandowski i Ola Ślusarczyk – bo o nich mowa – zaczęli podróżować sześć lat temu. Niewyobrażalna wręcz pasja, by odkrywać nowe miejsca, pozwoliła im odwiedzić kilkadziesiąt krajów całego świata. Ich celem jest podróżowanie jak najmniejszym kosztem – na noclegi nie wydali ani złotówki, nocując  w kolorowym busiku lub namiocie. Wszystko zaczęło się właśnie od tego busa – jako studenci nie mieli zbyt wielu funduszy, więc kupili samochod w opłakanym stanie. Odrobina wytrwałości wystarczyła jednak, by zamienić go w filmowego campera i… ruszyć Busem Przez Świat!

Uwierzyliśmy, wbrew sądom naszych znajomych i po części też naszym własnym, że do podróżowania nie potrzeba ani wielkich pieniędzy, ani specjalnego doświadczenia. Wystarczy zapał, chęci, wiara w możliwość odwiedzenia kawałka świata i przeżycia chwil rodem z książek przygodowych. Można spać na dziko pod gwiazdami, żywić się jedzeniem z puszek z Polski i doświadczyć niesamowitych przygód z przypadkowo poznanymi ludźmi – mówią.

Ich sposobem na życie stał się blog – Karol i Ola opisują na nim swoje przygody oraz dzielą się poradami na temat taniego podróżowania. Reportaże, felietony i poradniki stały się tak popularne, że para wydała już dwie książki z relacjami z podróży, które zyskały status bestsellera. Sam blog otrzymał tytuł Bloga Roku 2014 od Martyny Wojciechowskiej. Ponad to podróżnicy prowadzą cykle wykładów, prezentacje i spotkania autorskie. Jedno z nich odbędzie się już niedługo w Toruniu w ramach Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”. Jednym z segmentów festiwalowych są VI Dni Australii, w ramach których Muzeum im. Tony’ego Halika zaprasza na spotkanie Busem przez świat – Australia za 8 dolarów dziennie. Toruński cykl prezentacji o nauce, pracy i podróżach po Australii będzie zawierał poza tym warsztaty z Pawłem Widą, spotkanie z Magdaleną Gapińską, a także możliwość indywidualnych konsultacji dotyczących wyjazdów do Australii. Natomiast Karol i Ola o 17:00 opowiedzą nam o tym, że podróżowanie po Australii za 8$ dziennie jest możliwe, pokażą zdjęcia i filmy z własnej – czteromiesięcznej – wyprawy na ten kontynent i wyjaśnią, jak w praktyce zorganizować własną podróż.

 

logo-australia-trip-lenovo-474x450

Busem przez świat – czyli Australia za 8 dolarów dziennie?!
Muzeum im. Tony’ego Halika, ul. Franciszkańska 9/11
22.04.2016, godzina 17:00

 

 

 

 

 

 

Śledźcie Busem Przez Świat na bieżąco, zobaczcie program Dni Australii organizowanych przez Albion House oraz program VI Bydgoskiego Festiwalu Podróżniczego.

 

[fot. materiały prasowe]