25 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z niebywałym autorem, czyli Krzysztofem Vargą. Miejscem wydarzenia będzie Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8 w Toruniu.

Krzysztof Varga debiutował zbiorem opowiadań Pijany anioł na skrzyżowaniu ulic (1993), ale w autoryzowanych bibliografiach nieodmiennie podaje się, że wszedł do literatury trzy lata później jako autor powieści Chłopaki nie płaczą. Jest współautorem błyskotliwego słownika literatury najnowszej Parnas bis. Literatura polska urodzona po 1960 r. oraz antologii Macie swoich poetów. W 1998 roku otrzymał Nagrodę Fundacji Kultury za 45 pomysłów na powieść, której wznowienie ukaże się wkrótce.

Nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” za książki Tequila i Nagrobek z lastryko. W 2012 roku wydał powieść Trociny oraz zbiór felietonów Polska mistrzem Polski. Sześć lat temu ukazała się jego eseistyczna książka o Węgrzech pt. Gulasz z turula, za którą autor otrzymał nagrodę czytelników Nike 2009. Książka znalazła się ponadto w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” oraz w finale II edycji Nagrody Mediów Publicznych „Cogito”.

Spotkanie zostało dofinansowanie ze środków Instytutu Książki.

Kiedy: 25 kwietnia 2016, godz. 18:00
Gdzie: Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8, 87-100 Toruń
Bilety: Wstęp wolny

[fot. Radek Polak/materiały organizatorów]