Unihokeiści TLU Kali Izolacje w skutek powołania I ligi spadli z Energa Ekstraligi. Natychmiast zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz zarząd wyznaczyli dla zespołu cel na sezon 2020/21. Jest nim rychły powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. 

Sukces wymaga pracy

Podopieczni trenera Przemysława Popławskiego bardzo ambitnie przygotowują się do nadchodzących rozgrywek. Dwa razy w tygodniu wspólnie trenują na hali IV Liceum Ogólnokształcącego, co w letniej przerwie stanowi swego rodzaju novum. Do tej pory bowiem w wakacje grywali co najwyżej na tartanowych boiskach.

Podstawą przygotowań do sezonu w wielu dyscyplinach jest bieganie, nie inaczej postępują unihokeiści z grodu Kopernika. Zawodnicy TLU Kali Izolacje minimum dwa razy w tygodniu indywidualnie odbywają sesje biegowe, pozwoli im to zbudować odpowiednią kondycję i wydolność. Łącznie zatem w tygodniu unihokeiści trenują aż cztery razy.

Puchar Polski egzaminem przed I ligą

Nim TLU Kala Izolacje zacznie zmagania o powrót do Energa Ekstraligi, to torunianie udadzą się do Gorzowa Wielkopolskiego. W województwie lubuskim, w dniach 12-13 września, powalczą oni w rozgrywkach o Puchar Polski. Większość uczestników tych zmagań to zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej, co dla unihokeistów z Grodu Kopernika stanowić będzie okazję, aby pokazać się z jak najlepszej strony oraz prawdziwą próbę generalną przed startem I ligi.

Inauguracja sezonu w I lidze odbędzie się 26 września. Wówczas do Torunia przyjadą Spartanie Opalenica. Na wagę awansu jest tutaj każdy punkt, bowiem bezpośredni awans do Energa Ekstraligi uzyska pierwszy zespół w tabeli, zaś drugi zmierzy się w spotkaniach barażowych.

Oczywiście, TLU Kala Izolacje stara się także o wzmocnienia. Klub stara się zwerbować nowych zawodników, z Toruńskiej Ligi Unihokeja oraz z innych drużyn. Póki co, toruński klub pochwalił się pozyskaniem bramkarza – Przemysława Brząkały. Nowy nabytek TLU Kali Izolacje w latach 2012-2018 bronił bramki UKS-u Prus Żary, w tym przez dwa sezony czynił to w najwyższej klasie rozgrywkowej.