Po raz kolejny NRD ma coś dla fanów różnych odmian metalowych klimatów. Na scenie nie zabraknie oczywiście doborowego towarzystwa. Do tej pory na scenie NRD zagrali m.in. Downfall of Gaia, IZAH czy Au-Dessus.

W tegorocznej edycji na scenie zagości w sumie pięć zespołów. Wśród nich znajdą się zarówno przedstawiciele post-metalu, hardcore, jak i doom metalu oraz noise-rock…

HEGEMONE z Poznania. Grają od 2010 r., a w 2014 wydali swój debiutancki album „Luminosity”. Niedługo światło dzienne ujrzy ich kolejna płyta „We disappear” wydana z wytwórnią Debemur Morti Productions.

Drugim zespołem z Poznania będzie LØVTE. To grupa ludzi od dawna związana ze sceną hardrock/punk. W 2017 wydali pierwszy album „It is not a lack of love, but a lack of communication”. Ich znakiem rozpoznawczym są dobre głębokie brzmienia, dopieszczone mocnym damskim wokalem.

Z Tczewa przyjedzie zespół ALSO WITH RAZORS-grający rock, sludge i hardcore, a z Białegostoku Death Has Spoken.-Oba zespoły zaliczane są do metalowego undergroundu, które grały już na niejednej scenie w Polsce i na świecie.

Nie zabraknie również naszego regionalnego akcentu jaki stanowić będzie świeży zespól Angrrsth z Torunia. Powstał w tym roku, a ich premierowy kawałek można już odsłuchać w sieci. Utrzymują klimaty black/doom, a do tego piszą teksty po polsku.

Szczegóły wydarzenia

Kiedy ? 11.05 od 18.00 do 23.00

Gdzie ? Klub NRD ul. Browarna 6, Toruń

Bilety-20 zł