Każdy z nas lubi być obdarowywany prezentami. Wielu osobom dużo radości sprawia wręczanie podarunków innym ludziom. Jednak w takiej sytuacji konieczne jest przygotowanie idealnego upominku – dostosowanego do danej sytuacji, jak również dopasowanego do osoby, która ma go otrzymać. Zastanawiałeś się kiedyś co wybrać na prezent dla lekarza? Sprawdź interesujące propozycje!

Prezent dla lekarza – kiedy się go kupuje?

Prezent dla lekarza można wręczyć z różnych okazji. Taki upominek sprawdzi się chociażby jako wyraz wdzięczności za okazaną troskę, na przykład po wizycie w szpitalu lub przebytym zabiegu. Przed wzywaniem związanym z wyborem imieninowego lub urodzinowego podarunku dla medyka staje również każdy kto ma w rodzinie lekarza. Oryginalny drobiazg można wręczyć także osobie, która dostała się na studia medyczne lub ukończyła je i przymierza się do rozpoczęcia pracy w tym zawodzie. Aktówki męskie, teczki skórzane, notatniki, a może eleganckie długopisy? To tylko niektóre z prezentowych ewentualności.

001-1

Planer książkowy lub notatnik

Mimo, że żyjemy obecnie w erze komputerów nadal jest wiele osób, które najważniejsze informacje lubią mieć zapisane na papierze. Takim lekarzom na pewno przypadną do gustu książkowe planery oraz notatniki. Zawierają one wiele tabelek, godzinowych harmonogramów i innych ułatwień, które pozwalają zaplanować pracę, czas przyjmowania poszczególnych pacjentów, czy też rozkład codziennych obowiązków. Aby zindywidualizować tego rodzaju upominek warto wybrać wariant z wygrawerowanym na okładce hasłem, imieniem obdarowywanej osoby, grafiką lub zdjęciem.

Elegancki długopis lub pióro

Na kartach wskazanego powyżej notatnika dobrze byłoby pisać jakimś wysokiej jakości długopisem lub piórem. Takie artykuły papiernicze można kupić dosłownie w każdym sklepie. Warto jednak postawić na wysokiej jakości eleganckie warianty, wytworzone przez znanych producentów, które samodzielnie mogą stanowić naprawdę wytworny upominek.

Futerał na stetoskop

Rekwizytem typowym dla lekarzy większości specjalizacji jest oczywiście stetoskop. Wszyscy widzą chyba w swoich myślach doktorach, który przemierza szpitalne korytarze ze stetoskopem na szyi. Jednak w momentach, w których z niego nie korzysta może włożyć go do specjalnego futerału. Otrzymać może go w prezencie. Taki pokrowiec występuje w wielu wariantach kolorystycznych, wykonywany jest z różnych materiałów, może być także udekorowany konkretnym napisem lub grafiką. Bez przeszkód można więc wybrać model odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Wizytownik

Wśród prezentowych propozycji, jakie można wręczyć lekarzowi wyróżnia się także wizytownik. To niewielkie opakowanie, w którym umieszcza się wizytówki ze swoimi danymi kontaktowymi. Takie wymiary sprawiają że zmieści się ona w kieszeni marynarki, bez przeszkód można ją także włożyć to lekarskiej torebki lub teczki.

196-1

Książka

Mówi się, że książka zawsze jest sprawdzonym prezentem. Podobnie jest, jeśli szuka się podarunku dla lekarza. Oczywiście nie zaleca się wybierania lektur naukowych, pisanych przez autorytety w danej dziedzinie, poruszających poważne kwestie z zakresu danej dziedziny. O wiele lepiej jest postawić na książkę o tematyce medycznej, jednak taką, która utrzymana jest w nieco bardziej lekkiej konwencji. Przykładem są chociażby biografie znanych postaci ze świata medycyny lub poradniki.

Aktówka lub teczka skórzana

Lekarze muszą każdego dnia zabierać ze sobą do pracy wiele ważnych notatek, dokumentów i innych zapisków. Do przechowywanie tego typu rzeczy niezbędna okazuje się dla nich teczka lub aktówka. Dzięki temu w jednym miejscu mogą zgromadzić wszystko, czego potrzebują, bez obaw, że cokolwiek ulegnie zniszczeniu. Takie aktówki sprawdzą się nie tylko u kobiet, są bowiem dostępne także aktówki męskie. Jeśli taki praktyczny prezent wybierze się w wersji o wysokiej jakości można mieć pewność, że będzie on z powodzeniem służył przez długi czas. Najlepszym wyborem jest teczka skórzana, która jest wręcz nie do zdarcia.

ekskluzywna-skorzana-teczka-meska-paolo-peruzzi-nero04

Zestaw na biurko

Prezent dla lekarza może stanowić również praktyczny zestaw na biurko. Wiele męskich portali poleca właśnie takie pomysły. W jego skład wchodzą zazwyczaj drewniane lub plastikowe pojemniki, pudełeczka oraz podkładki. Można umieścić w nich długopisy, karteczki na notatki, dokumenty, a nawet oprzeć o nie telefon lub tablet. Dzięki takiemu upominkowi wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy zlokalizowane są w jednym miejscu, a lekarskie biurko jest zawsze uporządkowane i o wiele łatwiej jest utrzymać je w czystości.

etui-skorzane-na-karty-paolo-peruzzi-f-51

Kosz pełen słodkości

Dla większości gabinetów lekarskich charakterystyczny jest zapach parzonej kawy. Warto więc pomyśleć o tym, aby obdarować lekarza koszem pełnym różnych smakowitości. Tego rodzaju prezent powinien składać się z popularnych produktów spożywczych – kawy, herbaty, czekolady, bombonierek, ciastek, a nawet dekoracyjnie zapakowanych konfitur lub słoiczków z miodem. Na pewno każdy doktor ucieszy się z takiego smacznego podarunku.

Kwiaty

Niezwykle uniwersalnym prezentem są także kwiaty. Sprawdzą się niemal w każdej sytuacji, zarówno jako dowód uznania, czy wyraz wdzięczności. Piękne bukiety w różnych cenach można znaleźć w każdej kwiaciarni i to przez cały okrągły rok. Zawsze znajdą się rodzaje roślin, które można ciekawe ze sobą skomponować. Wydaje się, że taki podarunek jest przeznaczony wyłącznie dla lekarzy płci żeńskiej, jednak odpowiednio dobrane mogą być także dobrym, a przy tym w pewnym zakresie zachowawczym upominkiem dla mężczyzny.

Podsumowanie

Zaprezentowane powyżej przykłady prezentów dla lekarza mogą stać się wartościową inspiracją. Należy przy tym pamiętać, żeby wybierając konkretny upominek trzeba kierować się zarówno wykonywaną profesją, jak również indywidualnymi zainteresowaniami danej osoby. Wydaje się jednak, że najbardziej praktycznym ze wszystkich przedstawionych podarunków jest aktówka męska lub damska. Teczka skórzana w jednym miejscu pomieści wszelkie niezbędne dokumenty oraz notatki, które doktor musi mieć na wyciągnięcie ręki. Wybór tego rodzaju teczki gwarantuje radość na twarzy obdarowywanej osoby.

[Artykuł sponsorowany]