Gdy lato staje się już tylko wspomnieniem, a liście zalegają na chodnikach, Toruń zamienia się w miasto pełne kolorów i fantazji. I to wcale nie dzięki barwnym, jesiennym liściom.

Copernicon to jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Torunia. Z całej Polski zjeżdżają się fani fantastyki, literatury, gier komputerowych, blogerów – słowem ludzie pełni pasji i otwarci na nowe wrażenia. Toruń na kilka dni staje się również domem dla znanych pisarzy, twórców komiksów czy gwiazd Internetu. Tegoroczny Copernicon będzie ósmą już edycją festiwalu, który z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników fantastyki i popkultury.
Program festiwalu obfituje w spotkania ze znanymi osobistościami. Gośćmi Coperniconu będą między innymi Rafał Kosik, autor popularnej powieści „Felix, Net i Nika”, Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, blogerka, lepiej znana jako Zwierz Popkulturalny czy Ilona Myszkowska – „Kobieta-Ślimak”. To tylko część z licznego grona znawców fantastyki, literatury i ogólnie rozumianej popkultury.
Wydarzenie podzielone jest na kilkanaście bloków, w tym blok literacki, azjatycki, planszówkowy, blok Star Wars czy blok konkursowy. Każdy znajdzie odpowiednią sekcję dla siebie. Organizatorzy ósmego Coperniconu przygotowali dla wszystkich uczestników multum atrakcji.

KIEDY: 22-24 września (piątek-niedziela)
GDZIE: Wydział Matematyki i Informatyki UMK, Aula, Collegium Minus, Młodzieżowy Dom Kultury i wiele innych
BILETY: akredytacja trzydniowa: 60zł (w przedsprzedaży), później – 70zł, akredytacja na pojedyncze dni: piątek – 35zł, sobota – 45zł, niedziela – 30zł. Dokładne informacje na temat zakupu wejściówek znajdziecie na tej stronie.

Z programem festiwalu możecie zapoznać się tutaj.

[fot. logo festiwalu]