Copernicon jest wspaniałą imprezą, podczas której można zgromadzić wiele wspaniałych wspomnień czy gadżetów. Jednakże, jak każda impreza o takiej skali rozgłosu potrzebuje dobrych osób, które zaangażują się w wolontariat i wspomogą swoją pracą organizatorów.

Aby zostać wolontariuszem na „Coperniconie” wystarczy wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie głównej imprezy oraz spełnić kilka warunków:

 1. Ukończone 16 lat w dniu konwentu
 2. Jeżeli jesteś niepełnoletni/a potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna
 3. Uzbrojenie się w multum chęci do pracy oraz czas podczas konwentu. W formularzu podajesz godziny dyżuru, które najbardziej Ci pasują, lecz nie zawsze uda się  ułożyć grafik, który będzie się z nimi całkowicie pokrywał.
 4. Sprawdzanie skrzynki pocztowej, na którą organizatorzy będą wysyłać potwierdzenia przyjęcia do ekipy oraz najważniejsze informacje

Różne opcje do wyboru

Funkcje powstały po to, aby organizatorzy mogli przydzielić jak najlepiej zadania osobom, które zgłoszą się do wolontariatu.

Do wybrania jest jedna z następujących ról:

 1. GŻDACZ – Podstawowa jednostka na której jest zbudowany CAŁY KONWENT. Do zadań wolontariusza najczęściej należy roznoszenie wody, przestawianie ławek,  pilnowanie  porządku, pomaganie ludziom.
 2. AKREDYTACJA –  Głównym zadaniem  wolontariusza będzie wydawanie wejściówek uczestnikom.
 3. ORK –czyli Oddział Reagowania Kryzysowego. Jako ORK wolontariusz nie ma przydzielonego dyżuru, ale w zamian musi być dostępny pod telefonem przez cały konwent. Organizatorzy zadzwonią do wolontariusza z questem do rozwiązania.
 4. TECHNICZNY – każdy techniczny pracuje ze sprzętem elektronicznym.
 5. KIEROWCA – By zostać Kierowcą wymagany jest samochód i prawo jazdy kategorii B. Jeżeli masz prawo jazdy kategorii C – nie musisz mieć własnego auta. Organizatorzy zapewnią zwrot za paliwo, ciepły posiłek, unikatową koszulkę (nie czerwoną, ale też nie zieloną :p); liczba godzin dyżuru do dogadania.
 6. PATROL –  Jest to bardzo wymagająca praca polegająca na pilnowaniu porządku w trakcie trwania festiwalu, reagowaniu na sytuacje niebezpieczne oraz dbaniu o to, aby wszystkie osoby na terenie Coperniconu przestrzegały regulaminu imprezy. Aby zgłosić się do Patrolu niezbędne są odpowiednie predyspozycje lub uprawnienia oraz przede wszystkim doświadczenie w obsłudze lub zabezpieczeniu innych imprez.

Co dostaniesz w zamian?

 • Zieloną koszulkę gżdaczkowską
 • Zwrot akredytacji
 • Darmowa herbata, kawa oraz super tosty
 • Elitarna impreza dla organizatorów i wolontariuszy, która odbędzie się po konwencie