Śmiało, można rzec, iż gród Kopernika speedrowerem stoi. W najwyższej klasie rozgrywek, czyli CS Superlidze rywalizują, aż dwie drużyny z naszego miasta – TSŻ Schoenberger Toruń i Drwęca Kaszczorek. Obie spotkają się po raz kolejny w historii już w niedzielę, 5 czerwca.  

Speedrower to sport kolarski rozgrywany na zasadach żużla, a ten w toruńskim wydaniu to blisko trzy dekady tradycji, pracy i pasji setek osób. Owocem tego są liczne sukcesy zawodników z naszego miasta na torach całego świata, a także dwie drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej. Chociaż obie znajdują się w skrajnie innych pozycjach. 

Obecnie TSŻ Schoenberger stawia sobie za cel piąte mistrzostwo kraju w swoich dziejach, nie jest to bezpodstawne, gdyż podopieczni Pawła Cegielskiego wygrali cztery z pięciu tegorocznych spotkań. Ten bilans daje żółto-niebiesko-białym miano wicelidera CS Superligi. Po przeciwnej stronie jest Drwęca, turkusowo-bordowi nie zdobyli w tym sezonie żadnego punktu i mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie.  

Tyle suchych danych, które idą na bok podczas meczów, a tym bardziej pojedynków derbowych, które zawsze rządzą się swoimi prawami. Tak samo będzie w niedzielę, tor przy Bielańskiej 66 sprzyja widowisku, a oba zespoły będą chciały zaprezentować się z jak najlepszej strony. 

Początek derbów Torunia w niedzielę, 5 czerwca o godzinie 14:00. Pojedynek odbędzie się na torze speedrowerowym przy Bielańskiej 66 (teren Motoparku). Wstęp tradycyjnie wolny.