Baseny w okresie letnim cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Grodu Kopernika. W związku z tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu już planuje ich działanie w czasie wakacji. Torunianie mogą mieć powody do zadowolenia, chociaż nie wszyscy.

Basen przy Hallera będzie zamknięty

Pierwsza decyzja zaboli przede wszystkim mieszkańców lewobrzeża, jest zamknięcie pływalni przy ulicy Hallera. Zdaniem MOSiR-u mini aquapark w okresie wakacji nie cieszył się wystarczającą popularnością. Osoby pracujące na tym obiekcie zostaną przedelegowane na basen letni przy kampingu Tramp.

Trzy baseny letnie

Od wielu lat toruńską tradycją są baseny letnie. Nie zabraknie ich i w tym roku. Ich lokalizacja również będzie taka sama jak zwykle, a więc Na Skarpie, na Bydgoskim Przedmieściu oraz przy kampingu Tramp.

Hit sezonu?

Toruń bardzo długo czekał na obiekt pływacki z prawdziwego zdarzenia. A takim ma być Aqua Toruń przy Bażyńskich. Pływalnia ma być otwarta od 7:00 do 22:00. Znajdą się w niej: basen główny o wymiarach 25 x 15,4 m, o głębokości 1,35-3,67 m oraz baseny w części rekreacyjnej – jeden z ruchomym dnem, przeznaczony do nauki pływania, aqua areobiku, aqua bike’u i nurkowania, a drugi rekreacyjny o nieregularnym kształcie, z biczami wodnymi, rwącą rzeką, gejzerami i hydromasażem. Atrakcją są też dwie zjeżdżalnie: 62- i 90-metrowa, obie o różnicy poziomów 9,6 m. Oprócz tego szereg innych atrakcji m.in. strefa saun.

[źródło: www.torun.pl]