Czwarta wygrana z rzędu Twardych Pierników  w Orlen Basket Lidze! Torunianie pokonali we własnej hali osłabiony WKS Śląsk Wrocław 78:75.

Początek spotkania był wyrównany, obie ekipy nie potrafiły  zbudować większej różnicy na swoją korzyść, dlatego po 10 minutach było 20:22. Druga kwartę Torunianie  rozpoczęli bardzo dobrze prowadząc w niej 9:0. Mimo takiej przewagi, pierwsza połowa zakończyła się remisem po 44. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 11:7 dla Twardych Pierników. W czwartej kwarcie gospodarze mieli 11 pkt przewagi, mimo to zespół z Wrocławia próbował gonić gospodarzy i na kilkadziesiąt sekund przed końcem zbliżyli się do 3 pkt, ale to Torunianie ostatecznie mogli się cieszyć ze zwycięstwa w meczu.

[Marta Sulińska]

Arriva Polski Cukier Toruń – WKS Śląsk Wrocław 78:75 [20:22, 24:22, 11:7, 23:24]