TLU Kala-Izolacje Toruń znajdują się na pozycji lidera I ligi. Przed toruńskim zespołem został ostatni przystanek – Spartan Opalenica, który to zespół podejmą na meczu wyjazdowym już dziś (3 kwietnia). Czy TLU Kala-Izolacje Toruń zagości w Ekstralidze? To zweryfikuje mecz, rozpoczynający się o godzinie 15:00.

To najważniejsze starcie

Sezon był iście bajkowy dla unihokeistów z Torunia. Spośród 13 zrealizowanych spotkań TLU Kala-Izolacje Toruń, aż 10 zakończyło się wynikiem na korzyść torunian, zapewniając im łącznie 32 punkty. Choć wśród wygranych meczy pojawiły się walkowery, czy jeden remis, który mimo wszystko zakończył się zwycięstwem w rzutach karnych, nie zmienia to faktu, że zespół zapracował na miano lidera, a już dziś staje przed szansą uwieńczenia całokształtu ciężkiej pracy. Na obecną chwilę, aby awansować torunianie dzisiejszy mecz muszą wygrać. Za TLU Kala-Izolacje znajduje się UKS Absolwent Siedlec, z różnicą zaledwie jednego punktu, a to sprawia, że przegrana w dzisiejszym meczu nie wchodzi w grę.

Unihokeiści z Torunia rywalizować będą z wielkopolskimi Spartanami Opalenica, którzy uplasowali się na na 7. pozycji w tabeli ligowej, wygrywając dotychczas dwa spotkania. Choć mogłoby się wydawać, że zespół z Torunia jest niekwestionowanym faworytem dzisiejszego spotkania, unihokeiści doskonale wiedzą, jak istotny jest wynik dzisiejszego spotkania, przez co traktują je w sposób poważny, pozostając skoncentrowanymi i zdeterminowanymi. Aby zapewnić możliwość uczestniczenia w tej wielkiej chwili kibiców zespołu, zorganizowano autokar, którym można udać się dopingować ligowych liderów. Czy drużyna z Torunia jeszcze dziś dołączy do elity unihokeja? O tym rozstrzygnie ostatni gwizdek dzisiejszego spotkania, my jednak trzymamy kciuki.