Pacjenci zmagający się z koniecznością utraty zęba decydują się na wypełnienie powstałej luki przy użyciu m.in. implantu czy stałej protezy. Właśnie dlatego przed samym zabiegiem specjalista powinien zaplanować leczenie z wyprzedzeniem. Uwarunkowane być to powinno zasobnością portfela a także stanem pozostałych zębów.

Wiele gabinetów, w tym Cenker robi wszystko, aby uzyskać pełną satysfakcję klienta oraz jego zaufanie. Właśnie dlatego stawia się na indywidualne podejście do każdego przypadku. Stomatolog w pierwszym etapie diagnozuje problem pacjenta. Następnie jako wykwalifikowany specjalista określa plan leczenia. Gabinet wyróżnia doskonałej klasy sprzęt, dlatego nawet najbardziej skomplikowane zabiegi nie są dla specjalistów problemem.

Wstawianie zębów

Utrata zęba to ostatnia rzecz, o jakiej pacjent chce dowiedzieć się od dentysty. To z kolei wykonane w niekontrolowany sposób może pociągnąć za sobą poważne konsekwencje. Nie tylko stylistyczne, ale i zdrowotne. Utrata nawet jednego zęba ma ogromny wpływ na cały zgryz. Właśnie dlatego wstawianie zębów jest niezwykle ważne. Ekstrakcja powoduje przesuwanie się pozostałych zębów w kierunku wolnej przestrzeni. To z kolei powoduje ich przekrzywianie oraz pochylanie. Tak ustawione zęby narażone są na przeciążenia a także próchnicę. Następstwem tego może być utrata kolejnych zębów.

Więcej o wstawieniu zęba na stronie https://cenker.pl/oferta/wstawianie-zebow/

Chirurgia stomatologiczna a wstawianie zębów

Chirurg stomatolog obecny jest przy usuwaniu wielu problemów związanych z zębami. W przypadku wstawiania zębów potrzebny jest na pierwszym jego etapie, czyli ekstrakcji. Na podstawie zdjęcia panoramicznego specjalista jest w stanie zaplanować dalsze leczenie. To jest właśnie ten etap, który definiuje możliwości oraz koszta wypełnienia braku po usunięciu zęba.

Problemem mogą okazać się zęby zatrzymane, resekcja wierzchołka, czy hemisekcja. Ta ostatnia jest kołem ratunkowym w celu uniknięcia ekstrakcji. Zabieg wymaga usunięcia części korony o korzenia pozostawiając tylko zdrową część. Przy tak przygotowanym elemencie wykonuje się odbudowę protetyczną.

Warto wspomnieć, że sam zabieg ekstrakcji ze względu na możliwość zastosowania znieczulenia jest całkowicie bezbolesny. Znieczulenie miejscowe niweluje nawet najmniejsze odczucia dyskomfortu.

Więcej informacji na temat pracy chirurga dostępne jest na stronie https://cenker.pl/oferta/chirurgia/

[Artykuł sponsorowany]