Planujesz remont przestrzeni kuchennej w 2023 roku? Podczas przygotowywania projektu postaw na styl, funkcjonalność i trwałość. W tym tekście pokażemy Ci jakie trendy przy wyborze mebli będą obowiązywać w kolejnym sezonie i na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę. Podpowiemy również jaką formę mebli kuchennych wybrać – prosto z katalogu czy na wymiar. Zapraszamy do lektury!

Przy wyborze mebli kuchennych nie musisz iść wraz z drogą wytyczoną przez markety meblowe czy budowlane. Możesz postawić na indywidualizm, funkcjonalność i własny design, który będzie pasował do pozostałych pomieszczeń w domu. Sprawdź to sam!

Stylowo i funkcjonalnie – to będzie charakteryzować meble kuchenne w 2023 roku!

Niektórzy tkwią w przekonaniu, że design i praktyczność kuchni nie mogą iść w parze. Oglądają piękne, ale mało pojemne kuchnie i rezygnują z realizacji marzeń. To błąd! Podstawą trendów na 2023 roku będzie łączenie stylu i funkcjonalności. Znajdź rozwiązanie, które posiada odpowiednio duży blat, wiele szafek zamkniętych czy półki na przyprawy. Wszystko można połączyć z naprawdę designerskim wykonaniem. Wystarczy odpowiednia wizja, projekt i indywidualnie stworzone meble.

Jak więc zaprojektować modną kuchnię w 2023 roku? Zacznijmy od barw. Jeżeli kuchnia jest mała lub zacieniona, to jej ściany powinny być jasne, przejrzyste i neutralne. Do tego możesz skomponować je z płytkami wzorowanymi na drewno – to zawsze jest w modzie! Styl mebli może być naprawdę różny – modne będą wzory minimalistyczne, loftowe, nowoczesne, ale również glamour. Projektanci polecają uwzględnić przy projektowaniu kuchni złoto czy czerń. Krany ze złotymi wstawkami albo podobne elementy przełamią monotonię wnętrza i dadzą naprawdę rewelacyjny efekt.

Nietypowe przestrzenia wymagają śmiałych posunięć - takim może być kuchnia na wymiar

Poza drewnem i barwami jasnymi, możesz pójść w trendy z poprzednich lat, które nadal są w modzie. Butelkowa zieleń, fiolet, popielata biel oraz odcienie niebieskiego będą świetnie wyglądać w Twojej kuchni!

Kuchnia z katalogu czy na wymiar – na co lepiej postawić w 2023 roku?

Indywidualny projekt może wymagać indywidualnego wykonania. Z tego względu najlepszym rozwiązanie, który uwzględni trendy na 2023 rok będzie kuchnia na wymiar. Dzięki temu możesz zaplanować liczbę szafek, ewentualną karuzelę do garnków, szuflady, miejsce na piekarnik i wiele innych elementów, z grubością i długością blatu włącznie. W przypadku kuchni katalogowych jesteś ograniczony wskazanymi rodzajami szaf i nie masz wielkiego pola manewru. Kuchnia na wymiar może być np. zabudowana pod sufit, uwzględniać Twoje preferencje pod względem koloru oraz wzornictwa.

Oczywiście kuchnie na wymiar, wykonane pod indywidualne potrzeby klienta, uwzględniające rodzaj materiału oraz blatu, a także docinane u stolarza są pozornie droższe. Mimo to są niezwykle efektowne, bardzo praktyczne oraz trwałe. Dzięki temu inwestycja ta na pewno będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, a czas spędzony w nowej, modnej kuchni stanie się czystą przyjemnością!

Sprawdź ofertę WOWStep – Kuchnie na wymiar Toruń

[Artykuł sponsorowany]