Magiczny wieczór zapowiada się w niedzielę w klubie Lizard King. Wystąpi jedna z najbardziej emocjonalnych i nieprzewidywalnych wokalistek, która tworzy muzykę, jaką czuje całą swoją duszą – KARI.

KARI to nowy pseudonim Kari Amirian, młodej artyski na polskiej scenie muzycznej, już teraz porównywanej do do Lykke Li, Bjork czy Feist. To wszechstronnie uzdolniona kompozytorka, wokalistka i producentka. Wraz ze swoim zespołem, złożonym z młodych multiinstrumentalistów, stworzyła nowe, oryginalne brzmienie, jakość i energię, których jeszcze u nas nie było.

Jej debiutancka płyta „Daddy Says I’m Special” wydana w 2011 roku okrzyknięta została albumem zapowiadającym nową jakość na polskiej scenie niezależnej, przełamującym bariery indie popu i muzyki alternatywnej. W środowisku muzycznym pojawiły się opinie, że Kari Amirian to jedna z niewielu polskich wokalistek, która tworząc muzykę pop omija stereotypową przewidywalność.

Po dwóch latach od sukcesu debiutanckiej płyty, artystka powróciła z nowym albumem “Wounds And Bruises”, którego premiera odbyła się pod koniec ubiegłego roku. Nowe wydawnictwo przyniosło wyraźne zmiany w stylistyce, w której do tej pory poruszała się wokalistka. Ten album to zbiór surowych i jaskrawych kontrastów pomiędzy energetycznym rytmem a subtelną melodią, sferą ducha a rzeczywistością, między potęgą a kruchością, odwagą a spokojem. Delikatny wokal Kari miesza się z szeroką gamą dźwięków od tribalowych beatów, po elektro i odważne brzmienie lat 80.

Na płytę składa się 9 szczerych opowieści o poszukiwaniu prawdy o sobie, dramatycznych zmianach w życiu, zranieniach i odnajdowaniu siebie na nowo. Teksty są odważne i mistyczne, zaśpiewane z wielką charyzmą i mocą. Album został wyprodukowany przez Kari i Jon’a Headley’a w Wielkiej Brytanii, gdzie wokalistka spędziła ostatni rok, poszukując nowych inspiracji. Kari powróciła bogatsza o nowe wizje, bardziej świadoma i pewna tego, co chce muzycznie osiągnąć. Zmiana zaszła także w pseudonimie. Od dziś Kari Amirian to po prostu KARI.

Bilety na toruński koncert KARI można nabywać bez wychodzenia z domu na stronie www.ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik i Media Markt na terenie całego kraju (35 zł). Egzemplarze kolekcjonerskie (30 zł) są tylko i wyłącznie w barze klubu Lizard King w Toruniu przy Kopernika 3 – codziennie od godziny 18:00.

Co, gdzie, kiedy?
Co: Koncert Kari Amirian
Gdzie: Lizard King, ul. Kopernika 3
Kiedy: 2.03 (niedziela), godz. 20:00
Bilety: 35zł (ticketpro), 30zł w barze klubu.

[fot. Angelika Plich]