Zbliża się kolejny dzień, gdy w Toruniu będziemy mogli poruszać się komunikacją miejską za darmo. W tym roku o kasowaniu biletów będzie można zapomnieć 1 listopada.

1 listopada, czyli w dzień Wszystkich Świętych każdego roku obserwować można wzmożony ruch na drogach, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

Urząd Miasta Toruń wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy napotykają ten problem. Jak? Autobusy i tramwaje 1 listopada między godziną 5:00-23:00 są dostępne dla wszystkich za darmo.

Oprócz tego, w dniach 29 października – 2 listopada będą wzmożone połączenia na wybranych liniach.

Dojazd do bramy głównej Centralnego Cmentarza Komunalnego w dni robocze w wyznaczonych godzinach będzie możliwy autobusami linii nr 14 i 17. Dodatkowo do ww. nekropolii pasażerowie mogą dojechać autobusami linii nr 28, 33 i 42. Autobusy te zakończą bieg na pętli przy ul. Mazowieckiej, w bliskim sąsiedztwie cmentarza. W dniach od 29 października do 2 listopada 2022 r. zostaną uruchomione dodatkowe połączenia autobusowe – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu


Decyzje związane z wyborem autobusu czy tramwaju we Wszystkich Świętych daje możliwość na bezstresowe i płynniejsze przemieszczanie sie w tym newralgicznym dniu, przez co nie trzeba zajmować sobie głowy choćby miejscem parkingowym.