Wystawa jeszcze nierozpoczęta, a już blisko 3000 osób chce ją zwiedzić. Nic dziwnego, w końcu David Lynch to prawdziwy człowiek renesansu.

David Lynch to jeden z najpopularniejszych współczesnych twórców filmowych. Zasłynął między innymi dzięki serialowi „Miasteczko Twin Peaks” czy filmowi „Diuna”. Czterokrotnie nominowano go do Oscara. Jednak David Lynch związany jest nie tylko z kinem. Reżyser studiował sztuki piękne, jest wspaniałym malarzem, grafikiem, fotografem, kompozytorem, a także muzykiem. Wszystkie jego talenty będzie można podziwiać podczas wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej.

Wystawa „David Lynch. Silence And Dynamism” realizowana jest w ramach 25. już edycji Camerimage Festival. Artysta będzie gościem specjalnym festiwalu – weźmie udział w wernisażu wystawy, który odbędzie się 12 listopada (niedziela) o godzinie 17:00. Ekspozycja zapowiada się naprawdę ciekawie, Lynch to bowiem artysta wszechstronny. Stworzył serial telewizyjny, jest przedstawicielem kina eksperymentalnego, na jego koncie znajdziemy również reklamy oraz teledyski.

Podczas wystawy zwiedzający będą mogli obejrzeć aż 400 prac autorstwa Davida Lyncha. Znajdą się wśród nich rysunki reżysera z lat 50. XX wieku, jak również najnowsze prace. Nie zabraknie obrazów olejnych, akwareli, fotografii, krótkich filmów oraz wideoklipów. Producentem wystawy jest Fundacja Tumult.

Jeśli nie dacie radę pojawić się na otwarciu wystawy, nic straconego. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających aż do 18 lutego 2018 roku.

KIEDY: 12 listopada 2017 – 18 lutego 2018
GDZIE: Centrum Sztuki Współczesnej, ul. Wały Generała Sikorskiego 13, Toruń
BILETY: 12zł – normalny/8zł – ulgowy. Wystawa płatna także w czwartki.

Wydarzenie na Facebooku

[fot. Wikimedia Commons, Alan Light]