W pierwszy dzień nowego roku odbyły się derby województwa kujawsko-pomorskiego. W Arenie Toruń zgromadziło się niemal cztery tysiące kibiców. Lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy prowadzili 4:14. Po trafieniu Aarona Cela torunianie zbliżyli się na sześć punktów jednak  błyskawicznie odpowiadał Anwil. Ostatecznie po 10 minutach było 19:26. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 30:41.

W trzeciej kwarcie Arriva Polski Cukier potrafił zmniejszyć straty do ośmiu punktów i przegrywał 56:64.

W ostatniej części meczu gospodarze zbliżyli się na cztery punkty po trójkach Wojciecha Tomaszewskiego i Bartosza Diduszki. To zwiastowało emocje do samego końca.  Toruńska publiczność na stojąco zaczęła dopingować kiedy to Twarde Pierniki obięły prowadzenie 71:70. Szaleństwo jednak nie trwało długo bo chwilę po tym  Anwil znowu prowadził pięcioma punktami. Ostatecznie Włocławianie pokonali miejscowych 83:78.

Mimo porażki Arriva Polski Cukier awansował to turnieju finałowego Pucharu Polski który od 15 do 18 lutego odbędzie się w Arenie Sosnowiec.

Arriva Polski Cukier – Anwil Włocławek 78: 83 (19:26 , 11:15 , 26:23 , 22:19)