TSŻ Schoenberger w tym sezonie jest jednym z głównych kandydatów do złota Drużynowych Mistrzostw Polski. Torunianie w niedzielę, 24 kwietnia przed własną publicznością podejmą Autojazda Mustang Żołędowo. Rywal jest wymagający i niewygodny. 

Brązowi medaliści ubiegłorocznej CS Superligi rywalizację rozpoczęli od triumfu w derbach Torunia, kiedy to przy Skierki pokonali Drwęcę Kaszczorek w stosunku 64:92. Teraz na domowym obiekcie przy Bielańskiej 66 żółto-niebiesko-biali podejmą Autojazda Mustang Żołędowo. Niedzielny przeciwnik torunian ma szansę być w tym sezonie prawdziwym “czarnym koniem” zmagań o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Stało się tak za sprawą utrzymania trzonu zespołu oraz pozyskania rasowego lidera, którym jest Marcin Szymański – dwukrotny indywidualny mistrz świata.  

TSŻ Schoenberger został wzmocniony przede wszystkim czołowym zawodnikiem w kraju Arkadiuszem Szymańskim, a gdy do tego dodać postęp innych reprezentantów czterokrotnych mistrzów kraju otrzymujemy zespół gotowy walczyć o złoto CS Superligi.  

Wysokie aspiracje obu klubów, a w tle walka o prymat na Kujawach i Pomorzu. Taki stan rzeczy może spowodować, iż pierwszy w tym roku mecz na torze przy Bielańskiej będzie emocjonował zgromadzoną publiczność. Początek spotkania w niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 14:00. Wstęp wolny. 

Tego samego dnia do Gniezna na pojedynek w ramach 2. kolejki CS Superligi uda się Drwęca Kaszczorek. Podrażnieni porażką w pierwszym meczu “Wodnicy” będą starali się postawić mistrzom kraju.  

Niedziela, 24 kwietnia 2022 roku 
godzina – 14:00 
2. Kolejka CS Superligi – TSŻ Schoenberger Toruń vs. Autojazda Mustang Żołędowo 
Motopark Tor Toruń, 87-100 Toruń Bielańska 66  
Wstęp wolny