Jak informowaliśmy w poniedziałek, toruńscy żużlowcy walkę w PGE Ekstralidze rozpoczną, w niedzielę, 4 kwietnia 2021 roku. Tego dnia do Grodu Kopernika przyjadą zawodnicy zielonogórskiego Falubazu. Torunianie są już po wielu jednostkach treningowych, teraz przyszła pora na sparingi.

Dziś, tj. w czwartek, 25 marca 2021 roku, pierwszym rywalem w treningach punktowanych zawodników eWinner Apatora Toruń będzie Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Przeciwnik zza miedzy to można powiedzieć stały sparingpartner „Aniołów”. Obie ekipy jeszcze rok temu spotykały się w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Teraz torunianie powrócili do najlepszej ligi świata, a bydgoszczanie chcą iść ich tropem.

Zespół, który objął doświadczony szkoleniowiec Lech Kędziora, ma ambicję awansu do PGE Ekstraligi. Kadra zbudowana przez bydgoski klub na papierze wygląda bardzo interesująco. Najmocniejszym nazwiskiem wydaje się być świeżo upieczony kapitan Abramczyk Polonii Grzegorz Zengota. Wychowanek Falubazu przez półtora roku walczył o powrót do sprawności i dobrego funkcjonowania w codziennym życiu. Pokazał jednak bardzo duży hart ducha i dziś ponownie się ściga, a pod koniec sezonu 2020 był prawdziwym bohaterem „Gryfow”. Oprócz wspominanego Zengoty w biało-czerwonych barwach ujrzeć będzie można Wadima Tarasenko (najskuteczniejszego zawodnika 2. Ligi Żużlowej w ubiegłym roku), Davida Bellego, czy Adriana Gałę.

Trener Tomasz Bajerski podczas dzisiejszego pojedynku nie będzie miał do dyspozycji zakażonych koronawirusem braci Chrisa i Jacka Holderów oraz Kamila Marcińca. Nie zabraknie jednak trójki krajowych seniorów Pawła Przedpełskiego, Adriana Miedzińskiego i Tobiasza Musielaka. Okazję do debiutu w barwach „Aniołów” dostanie Robert Lambert. Indywidualny Mistrz Europy z ubiegłego roku zajmować będzie pozycję dla zawodników do lat 24 i na ten moment wydaje się być najlepszym w tej kategorii. Formację juniorską stanowić będą Karol Żupiński i Krzysztof Lewandowski.

Początek spotkania o godzinie 14:25. Dostępna będzie transmisja na żywo którą znajdziecie na dole artykułu.

Awizowany skład eWinner Apatora Toruń na sparing w Bydgoszczy:
1. Paweł Przedpełski
2. Tobiasz Musielak
3. Robert Lambert
4. brak zawodnika
5. Adrian Miedziński
6. Karol Żupiński
7. Krzysztof Lewandowski

Transmisja zostanie przeprowadzona na kanale Abramczyk Polonii Bydgoszcz