Po zimowej przerwie ruszają zmagania o miano Drużynowego Mistrza Polski w speedrowerze. W najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli w CS Superlidze ujrzymy dwie ekipy z Grodu Kopernika. Obie spotkają się na inaugurację w niedzielę, 10 kwietnia przy Skierki.  

Toruń to jeden z najbardziej zasłużonych ośrodków na speedrowerowej mapie Polski, efektem tego jest fakt, iż na najwyższym szczeblu rozgrywek, wśród sześciu najlepszych drużyn w kraju ujrzeć można, aż dwie z Grodu Kopernika. Są nimi czterokrotni Drużynowi Mistrzowie Polski – TSŻ Toruń oraz będąca beniaminkiem CS Superligi – Drwęca Kaszczorek. Obie ekipy spotkają się w 1. kolejce zmagań na torze przy Skierki w Kaszczorku. 

Wiodącym klubem w naszym mieście jest TSŻ. Żółto-niebiesko-biali w 2021 roku po raz pierwszy od 2017 zdobyli medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Zespół po tym sukcesie został odmłodzony, gdyż do składu dołączyli Arkadiusz Szymański (lider mistrzów kraju z Gniezna), Borys Wojciechowski (lider Drwęcy), Marcel Krzykowski (indywidualny mistrz świata juniorów z 2019 roku) oraz Zac Payne (były indywidualny mistrz Wielkiej Brytanii). Biorąc pod uwagę to, że TSŻ utrzymał w swojej kadrze Jakuba Kościechę, Pawła Cegielskiego, czy zdolnych juniorów Jakuba Sawińskiego i Kosmę Syrkowskiego klub jest jednym z faworytów do złota DMP. 

Drwęca tej zimy straciła Borysa Wojciechowskiego i Szymona Rząda. Zastąpić ich mają wieloletni lider TSŻ-u – Remigiusz Burchardt oraz indywidualny wicemistrz Polski do lat 23 – Nikodem Mlek. W zespole pozostali m.in. Bartosz Fryckowski, Łukasz Szpajda, Dawid Jeziorek, Aleksander Zieliński i Martin Katarzyński. Celem “Wodników” jest utrzymanie w CS Superlidze, a co za tym idzie awans do fazy play-off z udziałem czterech najlepszych ekip po rundzie zasadniczej. 

Faworytem derbów będzie TSŻ. Lecz tor przy Skierki to prawdziwa twierdza turksowo-bordowych, gdzie nie przegrali do tej pory żadnego meczu. Początek 1. kolejki CS Superligi zaplanowano na godzinę 14:00. O 16:00 odbędzie się mecz amatorów Drwęca Kaszczorek vs. TSŻ Toruń. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni. Zapisy są możliwe pod adresem (https://drwecakaszczorek.pl/mecz-amatorow-przy-okazji-derbow-torunia-szczegoly-i-zapisy/). 

Co? Gdzie? Kiedy? 
1. kolejka CS Superligi – Drwęca Kaszczorek vs. TSŻ Toruń 
Niedziela, 10 kwietnia 2022 
Godzina – 14:00 
87-100 Toruń ul. Skierki