Design Think Fest to inicjatywa, która niebawem odbędzie się w Toruniu dzięki zaangażowaniu poznańskiego Design Thinking Institute oraz toruńskiej Wyższej Szkoły Bankowej. Pierwsze tego typu wydarzenie w Grodzie Kopernika pozwoli chętnym zapoznać się, także praktycznie, z metodą design thinking usprawniającą indywidualne i grupowe procesy kreatywne.

Przewodnim tematem wydarzenia będzie „współpraca”. 25 października w ciągu kilku godzin praktycy pokażą jak można wykorzystywać metodę design thinking w codziennej pracy w zespole, ale i wdrażaniu przy jej pomocy nowych pomysłów.

W trakcie Design Think Fest będzie można poznać inspirujące osoby pracujące metodą, sprawdzisz narzędzia, dzięki którym odświeży się spojrzenie na swoje działania i pracę. Praktycy metody udzielą uczestnikom warsztatów dużą dawkę wiedzy i wiele praktycznych wskazówek dotyczących wdrażania metody w pracy.

66007115_3332344143458056_3583143180415008768_o (3)

Warsztaty w ramach toruńskiej edycji Design Thinking Fest

O metodzie design thinking

Prowadzą ekspertki z Design Thinking Institute

Dowiedz się więcej o design thinking od osób pracujących metodą czyli dawka wiedzy o design thinking! Doświadczenia i wskazówki ekspertek z Design Thinking Institute – dla każdego, zarówno dla osoby pracującej metodą, jak i dla tych, którzy chcą poznać metodę.

Skuteczny zespół, czyli jaki?

Seweryn Olek

Warsztat w trakcie którego poszukamy odpowiedzi na pytanie: jaki powinien być zespół, aby był skuteczny. Bazować będziemy na własnych doświadczeniach oraz teorii ról zespołowych Przekonamy się w praktyce i w teorii jak ważne jest budowanie zespołu opierając się na mocnych stronach jego członków, oraz jak na efekty współpracy wpływają różne preferowane sposoby wchodzenia w interakcje.

Od prototypu do produktu, czyli niekończąca się opowieść (wykład)

Anna Czerwoniec

To będzie use case z życia wzięty o tym jak zespół firmy Zylia rozwijał swoje innowacyjne od pomysłu przez papierowe prototypy po finalne produkty dla muzyków i inżynierów dźwięku. W tym przypadku poznanie i wdrażanie metod design thinking w codziennym życiu firmy pomogło w rozwoju i ulepszaniu produktów, a testowanie prototypów z muzykami z całego świata pomogło zdefiniować najważniejsze funkcje.

5 zabójców efektywności twojego zespołu

Mateusz Kałamarz

Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się i doświadczą, jakie czynniki zabijają efektywność zespołów. Pozyskają cenną wiedzę, by bronić się przed takimi czynnikami. Grupa wymieni się doświadczeniami oraz wypracuje wspólne rozwiązania, które będą możliwe do zastosowania w praktyce od razu.

Trzy radary

Sara Kapela – Design Thinking Institute

Podczas warsztatu poznacie jedno narzędzie, które CEO Design Thinking Institute wytrwale wdrażała w zespole przez dłuuugi czas (chodzą pogłoski, że 2 lata). Technicznie jest ono proste, ale dopiero jego stosowanie w codziennej pracy pozwala usprawniać współpracę. Pomaga ono współtworzyć z klientem, czyli wspólnie rozwijać rozwiązania, zamiast przeprowadzać prezentacje i zbierać listę poprawek. Dowiedz się jak:

– współtworzyć z klientem, a nie prezentować rozwiązania

– rzeczywiście ułatwiać podejmowanie decyzji

– oszczędzać czas podczas rozwijania pomysłów.

Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 450 zł.

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku. Oficjalna strona wydarzenia: https://designthinkingfest.pl/

Spod Kopca.pl jest patronem medialnym Design Think Fest w Toruniu.