Od czwartku, mianowicie od 9 kwietnia, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta Kopernika, rozpocznie się dezynfekcja toruńskich przystanków i wiat.

Dezynfekcja toruńskich przystanków i wiat

Prezydent Miasta Torunia, Michał Zaleski, zapowiedział, że od 9 kwietnia dezynfekowane będą przystanki, a także wiaty na terenie Torunia. Wszystko po to, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, który powoduje nie tylko wzrost liczby zakażonych osób, ale także tych, które poddawane są kwarantannie. W trosce o bezpieczeństwo torunian, którzy chociażby ze względu na nadal wykonywaną pracę i brak własnego pojazdu zmuszeni są do przemieszczania się komunikacją miejską, prowadzone będą w tym kierunku długofalowe i systematyczne działania, a dezynfekcja będzie odbywała się nocą, kiedy ruch na przystankach jest mniejszy.

Michał Zaleski poinformował również, że od przyszłego tygodnia dezynfekcją zostaną objęte także miejsca, w których można dostrzec dużą, rotacyjną obecność osób. Do takich miejsc należy chociażby platforma przesiadkowa.

Źródło: torun.pl