Akcja, której celem jest propagowanie wśród mieszkańców Torunia zachowań proekologicznych, dbałości o najbliższe otoczenie oraz integracja sąsiedzka.

Przypominamy, że w styczniu bieżącego roku w Szkołach Podstawowych nr 3, 4 i 5 były zbierane choinki, które rosły w doniczkach. Zostały one zakupione przez mieszkańców z okazji Świat Bożego Narodzenia. Jak udało się nam dowiedzieć, zebrane choinki są obecnie składowane na terenie Toruńskich Wodociągów. Już 6 kwietnia zostaną one zasadzone na terenie Okręgu Chełmińskiego, którego Rada zachęca mieszkańców Torunia do wskazywania propozycji miejsc posadzenia drzewek za pośrednictwem strony Rady Okręgu oraz na ich profilu na Facebooku.

Wspólnie z organizatorami zachęcamy do udziału w sadzeniu drzewek, które będzie okazją do dobrej zabawy oraz zacieśniania więzi sąsiedzkich oraz rodzinnych. Chętnych do zaangażowania się w przedsięwzięcie zapraszamy do przybycia 6 kwietnia o godz. 11.00 do  Toruńskich Wodociągów przy ul. Św. Józefa 37 (wejście bramą główną).