W sezonie 2021 w CS Superlidze wystartują dwa kluby z Torunia. Występujący w Dywizji A TSŻ postawił na stabilność i kadra nie przejdzie większych rewolucji, zmiany jednak nastąpiły w Drwęcy Kaszczorek. Ósma drużyna ubiegłego sezonu wzmocniła się praktycznie na każdej pozycji.

Trzon został, poczyniono też znaczące wzmocnienia

W Drwęcy pozostał trzon zespołu w osobach: Szymona Rząda, Dawida Jeziorka, Martina Katarzyńskiego i Bartosza Fryckowskiego. Do tego w barwach Drwęcy dalej będą startować kadeci Kamil Kubicki i Łukasz Kędziora oraz weterani Marcin Lis i Aleksander Zieliński.

Początkiem nowości w klubie spod znaku „Wodnika” jest sztab szkoleniowy, który stanowić będą trener Paweł Rybicki oraz menadżer Mikołaj Lis. Oprócz wspomnianych już zawodników będą mieć oni do dyspozycji kilka nowych nazwisk, które mocno wpłyną na moc Drwęcy. Do formacji seniorskiej dołączył Łukasz Szpajda, wychowanek bydgoskiego klubu w przeszłości miał okazję startować, chociażby w TSŻ-cie Toruń. Ba, w latach 2014-2015 był zdecydowanym liderem formacji juniorskiej „Aniołów” i stanowił pewny punkt zespołu.

Kolejnym nowym nazwiskiem w Drwęcy jest Borys Wojciechowski. Torunian był już o krok od wzmocnienia „Wodników” przed sezonem 2020, zdecydował się jednak powalczyć o miejsce w kadrze TSŻ-u. Zawodnik ten dysponuje sporym potencjałem, a na swoim koncie ma chociażby siódme miejsce Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów czy dwa złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Sporo zyskała też formacja juniorska ósmej ekipy ubiegłorocznej CS Superligi. W turkusowo-bordowo-czarnych barwach ujrzymy także Bartłomieja Sikorskiego, piątego zawodnika ubiegłorocznego finału Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów.

Cel? Wygranie Dywizji B

Drwęca będzie występować w Dywizji B, gdzie rywalami „Wodników” będą: ULKS Mustang Żołędowo, PKS Victoria Poczesna, Omega Ostrów i Szarża II Wrocław. Biorąc pod uwagę poczynione ruchy na giełdzie transferowej i trwające już od listopada przygotowania celem klubu startującego na torze przy Skierki będzie triumf w Dywizji B, a tym samym awans do barażu o półfinał. Czy ten cel się spełni? Pierwszy krok ku temu Drwęca może postawić 18 kwietnia w Poczesnej.