W piątek, 12 września, ruszyła Polska Hokej Liga. Tym samym rozgrywki zainaugurowali hokeiści KH Energii Toruń. Na początek w piątkowe popołudnie podjęli GKS Katowice, w niedzielę zaś Tauron Podhale Nowy Targ. „Stalowe pierniki” zaliczyły wyjątkowo imponujące wejście w sezon.

KH Energa Toruń vs. GKS Katowice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Z toruńskim klubem latem pożegnało się wielu zawodników m.in. rodowici torunianie Bartosz Fraszko i Mateusz Zieliński (przeszli do GKS-u Katowice), Patryk Spesny (Ciarko STS Sanok), kariery zakończyli Daniel Minge, Piotr Naprało, Jakub Jaworski oraz Krzysztof Bojanowski.

Działacze „Stalowych Pierników” jednak nie próżnowali i na testy zaprosili hokeistów z Rosji, Litwy i Finlandii. Ostatecznie angaż w Toruniu znaleźli m.in. torunianin Kamil Kalinowski (pozyskany z Comarch Cracovii), powracający do grodu Kopernika Łukasz Podsiadło i Finowie Ville Saloranta, Alex Olkinuora i Konsta Jaakola.

W 7. minucie wynik meczu otworzył ostatni z wymienionych nabytków, asystował mu jego rodak Saloranta. Torunianie prowadzenie powiększyli w 27. minucie spotkania za sprawą… kolejnego z fińskich hokeistów. Tym razem na listę strzelców wpisał się Olkinuora. Trzy minuty później kontaktowe trafienie dla gości zaliczył Patryk Krążołek.

Na kolejne trafienia trzeba było czekać do 3. tercji. W 45. minucie meczu bramkarza katowiczan pokonał, jakby mogło być inaczej Fin. Tym razem był to Ville Saloranta i KH Energa prowadziła 3:1. Wynik meczu w 53. minucie zamknął Filip Starzyński z GKS-u. Torunianie tym samym wygrali pierwsze spotkanie w sezonie 2020/2021.

KH Energa Toruń vs. Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

W Toruniu powraca moda na hokej na lodzie? Wszystko na to wskazuje, na mecz z Tauron Podhalem Nowy Targ zdecydowało się udać 1443 kibiców. Wynik spotkania z 5. ekipą ubiegłorocznych rozgrywek otworzył w 8. minucie Rosjanin Jegor Fieofanow. Na kolejne trafienie „Stalowych Pierników” publiczność na Tor-Torze czekała 7 minut. Na 2:0 bramkę zdobył Konsta Jaakola, któremu asystował inny Fin – Ville Saloranta.

Nieco na ponad minutę przed końcem drugiej tercji, mimo gry w czwórkę torunian, do bramki „Szarotek” trafił ulubieniec toruńskiej publiczności Michał Kalinowski. Torunianin miał jeszcze okazję asystować w 48. minucie. Wówczas po jego i Artioma Smirnowa podaniu do bramki Tauron Podhala trafił Michaił Szabanow.

Po dwóch spotkaniach KH Energa Toruń zajmuje z kompletem punktów drugie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.