Zakończyły się już prace torowe na Placu NOT oraz na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego/Sienkiewicza/Bema. W związku z tym wznowiony został ruch tramwajów linii nr 2 i 4 na ich dawnych trasach.

Tramwaje linii nr 2 i 4 ponownie jeżdżą wzdłuż ulic Odrodzenia, Czerwona Droga, Kraszewskiego, Bema, Broniewskiego. Ruch został wznowiony w obu kierunkach.

Przywrócone zostały rozkłady jazdy dla tramwajów linii nr 2, 3 i 4, które obowiązywały przed rozpoczęciem remontu. Rozkłady linii 1 i 5 pozostały bez zmian.

Warto zwrócić uwagę na nową lokalizację przystanków „Odrodzenia”, które zostały tymczasowo zmienione. Przystanek „Odrodzenia” w kierunku Elany został zlokalizowany na dotychczasowym przystanku „Uniwersytecka”. Przystanek tymczasowy „Odrodzenia” w kierunku Motoareny znajduje się po przeciwnej stronie przystanku „Uniwersytecka” w kierunku wschodnim, tj. przy ulicy Uniwersyteckiej.

Z uwagi na planowane roboty drogowe na Placu NOT, ruch tramwajowy zostanie jeszcze raz wstrzymany w okresie od 16.05 do 21.05.2014 włącznie. W tym czasie obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu tramwajowego, o czym będziemy jeszcze informować.

[fot. Mateusz Kosowicz]