Wyścigi rowerkowe dla najmłodszych stanowią w naszym mieście swego rodzaju tradycję. Już 28 czerwca na Motoarenie im. Mariana Rose, odbędzie się kolejna edycja tej imprezy. Organizatorzy przewidzieli różne kategorie wiekowe oraz liczne atrakcje.

Dystanse od 50 do… 318 metrów

Już 28 czerwca w godzinach 10:00-13:00 na Motoarenie odbędzie się kolejna edycja wyścigów rowerkowych dla najmłodszych. Organizatorami tego przedsięwzięcia będą: MOSiR, Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia oraz Stowarzyszenie GOSPORT!

W zmaganiach udział brać mogą dzieci urodzone w latach 2010-2018, co oznacza, że najmłodszymi uczestnikami mogą być nawet niespełna dwulatkowie. Organizatorzy przewidzieli cztery kategorie wiekowe, liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona ze względów sanitarnych. Każdy z zawodników obowiązkowo musi posiadać kask. Rywalizacja będzie się odbywała na dystansach od 50 po 318 metrów, dla każdego młodego sportowca czekają medale i drobne upominki, lecz oczywiście najlepsi staną tego dnia na podium i otrzymają pamiątkowe puchary.

Liczne atrakcje

Na młodych sportowców i ich rodziny czekają liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Start będzie odbywał spod taśmy w asyście kierownika startu i podprowadzających. Zorganizowane mają też być rodzinne i indywidualne potyczki. W programie przewidziano także: pokazy speedrowera, wystawę nietypowych rowerów, spotkania z żużlowcami, zwiedzanie Motoareny oraz parku maszyn, pokaz rowerowych cruiserów, znakowanie rowerów, pokazy na trenażerów kolarskich. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Zapisów można dokonać pod adresem: https://tiny.pl/trwcs