Dzieciaki kochają komiksy – to oczywistość. Dom Muz chce jednak, by dzieciaki pokochały nie tylko ich czytanie, ale i tworzenie. 5 listopada zaprasza małolatów na warsztaty komiksowe wokół twórczości Fredry i Tuwima.

Warsztaty adresowane do dzieci w wieku 7-13 lat poprowadzą wybitni znawcy komiksowej sztuki. Dr Tomasz Marciniak z Instytutu Socjologii UMK zajmuje się socjologią kultury i zagadnieniami kultury masowej, szczególnie interesuje się polskim komiksem i jego społecznym tłem powstawania. Wojciech Łowicki z kolei to kurator niezliczonych wystaw, prezentujących dokonania polskiej sztuki komiksowej.

W ramach spotkania dzieci poznają zagadnienia historii komiksu oraz jego specyfiki jako medium, a także będą mogły podziwiać wybrane przez prelegentów najciekawsze prace komiksowe. Głównym punktem warsztatów będą jednak ćwiczenia rysowania komiksu inspirowanego fragmentami wybitnych postaci literatury, zasłużonych także na polu twórczości dla najmłodszych – Aleksandra hr. Fredry i Juliana Tuwima.

Warsztaty odbędą się w Domu Muz na Okólnej 169, w godzinach 17-19. Wstęp wolny.