Niebawem, a dokładniej 31 października, czyli w halloweenowy wieczór, odbędzie się w Toruniu dziesiąta edycja festiwalu Post Mortem, podczas której wystąpi pięć zespołów!

Dziesiąta edycja festiwalu Post Mortem już niedługo!

Ostatniego dnia października wszystkie drogi prowadzić będą do NRD! Tam bowiem odbędzie się po raz dziesiąty festiwal Post Mortem. To cykliczna toruńska impreza DIY w klimatach post/sludge/black/doom. Dotychczas podczas imprezy zagrali, między innymi: Downfall of Gaia, IZAH, Au-Dessus, Sunken, Autism, Moanaa, Spoiwo, ROSK, Distant Dream, Tarpan, Nagual, Hegemone, Black Tundra, Moaft, Tsima, Krzta, Vidian, Vague Stories i wiele innych!

Podczas zbliżającej się, można by rzec jubileuszowej edycji imprezy, usłyszymy pięć zespołów! Na deskach NRD wystąpią takie kapele jak: Watered, Dom Zły, Codeia, Bürza oraz muzycy którzy nie posiadają nazwy, aczkolwiek kojarzeni są pod pseudonimem NIC.

Watered to instrumentalny post-rockowy zespół, który istnieje już na niemieckiej scenie od 9 lat i w tym czasie nagrał 2 albumy. Dom Zły to kapela z Puław, o której zrobiło się dość głośno już przy wydaniu debiutanckiej EP-ki w 2017 roku. Wspólnie dają upust swojej mrocznej stronie osobowości. Codeia to post-metalowe trio prosto z Niemiec, które po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Z kolei Bürza to toruński reprezentant, który powstał jako duet, lecz rozrósł się w kwartet. Muzycy zespołu nie trzymają się kurczowo konkretnego gatunku – grają po prostu instrumentalną, ciężko brzmiącą, satysfakcjonującą ich muzykę. ██████, czyli NIC, to czeska kapela, która jak wspomniałam wcześniej nazwy nie posiada, lecz w piśmie używa charakterystycznych dla niej kwadratów, które są też logiem zespołu. Ich występy na żywo zalicza się do bardzo żywiołowych i energicznych!

Szczegóły wydarzenia:

Co: Festiwal Post Mortem

Kiedy: 31 października, godz. 18.00

Gdzie: Klub NRD

Bilety: W cenie 25/30 zł do nabycia w klubie.