Podczas pandemii jesteśmy zmuszeni do spędzania większej ilości czasu w domu niż dotychczas, ale to nie musi oznaczać nudy, żeby urozmaicić swój dzień można wziąć udział w akcji „Dźwięki z drugiej ręki” realizowanej w ramach konkursu dla toruńskich artystów „Daj sztukę”.

Aby stać się częścią wspomnianego projektu, wystarczy nagrać za pomocą telefonu komórkowego ciekawy, nietypowy dźwięk lub dźwięki, które wydobywają się z naszego mieszkania. Może to być  nietypowe tykanie zegarka, szum pralki, odkurzacza lub cokolwiek, co uważacie za ciekawe i dźwięczne.

Projekt ten to pomysł Bartosza Staszkiewicza- klawiszowca, pianisty oraz producenta muzycznego. Jest on realizowany w ramach konkursu dla toruńskich artystów „Daj sztukę” pod patronatem Miasta Toruń i Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Działanie zakłada stworzenie utworu muzycznego z różnorodnych dźwięków przesłanych przez internautów. Następnie artysta przygotuje film „making of”, który pokaże poszczególne etapy produkcji utworu. Uczestnicy nie tylko będą współtworzyć muzykę, ale także poznają proces jej miksowania i produkowania.

Nagrane materiały wraz z opisem należy przesyłać na adres dajdzwiek@gmail.com. W wiadomości trzeba zaznaczyć, że wyraża się zgodę na publikację nagranych dźwięków oraz użycie wizerunku, o ile taki występuje w nagraniu.