W ramach 25 kolejki IV ligi Kujawsko-pomorskiej na stadion przy ul. Bema przyjedzie Polonia Bydgoszcz.

Będzie to rewanż za jesienny wygrany przez Elanę mecz z bydgoszczanami, który toruńska drużyna wygrała 3:0. Gole strzelili wtedy Mateusz Parzyszek, Tomasz Rogóż i Krystian Tomaszewski.

Zdecydowanym faworytem spotkania jest Elana Toruń, która lideruje w tabeli rozgrywek IV ligi kujawsko-pomorskiej. Elana wygrała 18 meczów, 2 zremisowała i odniosła tylko 3 porażki.

Bilans trzeciej od końca w tabeli Polonii Bydgoszcz to 6 zwycięstw, 5 remisów i 13 porażek.

Elana w ostatniej kolejce została pokonana przez Noteciankę Pakość 3:1. W tym meczu mieli sobie zagwarantować awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Będą musieli jednak walczyć o to w niedzielę i liczyć na przegrane Kujawianki Izbica Kujawska i wspomnianej już Notecianki. Polonia Bydgoszcz swój ostatni do tej pory mecz wygrała. Pokonała drużynę Rol. Ko Konojady 1:0.

Derbowe spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Być może Marcin Majchrzak powiększy swoje konto bramkowe (19 goli) o kolejne trafienia, zapewniając tym samym awans toruńskiej drużynie. Biorąc pod uwagę okoliczności tj. konieczność przegranych aż dwóch rywali podopiecznych Krzysztofa Jabłońskiego, o awans już w zbliżającej się kolejce będzie bardzo trudno.

Mecz rozpocznie się 17 maja o godzinie 17-tej na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. Bema 23/29.