To już oficjalne – w przyszłym sezonie Toruń będzie miał swoich piłkarzy w ekstraklasie. Chodzi oczywiście o zawodników piłki nożnej halowej – ekipa FC Toruń we wrześniu zainauguruje swój debiutancki sezon Futsal Ekstraklasy.

Dziś do klubu z ul. św. Józefa dotarł wreszcie dokument Decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej o przyznaniu licencji upoważniającej FC Toruń do udziału w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy sezonu 2015/2016. Tym samym beniaminek najwyższej klasy rozgrywkowej może już oficjalnie czuć się jej członkiem.

W minionym sezonie FC Toruń okazali się najlepsi na szczeblu I ligi, w rozgrywkach przegrywając i remisując zaledwie po jednym spotkaniu, wszystkie pozostałe wygrywając. Dało to rzecz jasna torunianom awans do elity, po raz pierwszy w jego krótkiej historii. FC Toruń istnieje od 2013 roku jako kontynuator Marwitu Toruń, także z ekstraklasową przeszłością. Podopieczni Klaudiusza Hirscha zadebiutują w najwyższej klasie rozgrywek w I kolejce, która odbędzie się w dniach 18-20 września. Torunianie udadzą się do Chojnic na mecz z Red Devils. Domowe mecze rozgrywać będą w w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK przy ulicy św. Józefa 17.

[fot. www.facebook.com/torunfc]