Ze względu na panujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, 28 edycja międzynarodowego festiwalu EnergaCamerimage, która będzie trwała od 14 do 21 listopada, odbędzie się online. Za pośrednictwem internetu będziemy mogli obejrzeć aż 175 filmów!

EnergaCamerimage 2020 w przestrzeni internetowej

Kultowy festiwal powrócił do naszego miasta w zeszłym roku, po 20 latach nieobecności. Przez ten czas odbywał się w Łodzi oraz Bydgoszczy. Jego powrót do miasta Kopernika związany był z powołaniem w Toruniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage oraz planami budowy w naszym mieście obiektu służącego nowej instytucji. Wydarzenie powróciło do Torunia w wielkim stylu. Gośćmi zeszłorocznej edycji festiwalu były takie gwiazdy jak: Quentin Tarantino, Richard Gere, Danny DeVito czy Edward Norton. W tym roku, mimo internetowej formy festiwalu, również nie zabraknie światowych gwiazd kina, które będziemy mogli oglądać z ekranów naszych komputerów czy smartfonów. W ramach  28 edycji międzynarodowego festiwalu będziemy mogli obejrzeć i wysłuchać takie osobistości jak: Vitorrio Storaro, Viggo Mortensen, Caroline Champetier, Jeanem-Marie Dreujou, Denisem Lenoirem, Philippe’a Rousselota, Caleb Deschanel, Phedon Papamichael, Łukasz Żal, Spike Lee czy George Clooney.

W tegorocznej, wyjątkowej edycji festiwalu, odbędzie się także wirtualny market Camerimage, w ramach którego prowadzone są działania związane z promocją technik i technologii filmowych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli w technologii 3D przemieszczać się po przestrzeniach CKK Jordanki za pośrednictwem internetu. Dodatkowo nadal będziemy mieli  okazję do udziału w prezentacjach i rozmowach z twórcami.

Cały harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej festiwalu.