W czwartek, 3 czerwca 2021 roku, w kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ulicy Gościnnej w Toruniu, na osiedlu Kaszczorek odbędzie się festyn charytatywny. Podczas niego będą zbierane środki na leczenie Lenki z Obrowa, borykającej się z glejakiem nerwu wzrokowego. Tego dnia odbędzie się także speedrowerowy Turniej o Trójząb Wodnika Kaszczorka, w którym wystartuje Reprezentacja Polski.  

Festyn i duża impreza sportowa

Lenka ma zaledwie trzy lata, a mimo tego już musi borykać się ze straszną chorobą, jaką jest glejak nerwu wzrokowego. Historia dziewczynki z pod toruńskiego Obrowa poruszyła wiele osób. Aby zebrać ponad milion złotych na jej leczenie, podjęto bardzo dużo różnych inicjatyw od licytacji po turnieje piłkarskie. Kolejną z nich będzie festyn w Kaszczorku. Wśród atrakcji, jakie planują organizatorzy, znajdują się: kiermasz ciast, grochówka, wata cukrowa, szkolenie pierwszej pomocy przeprowadzone przez OSP Toruń-Bielawy, lekcja żywej historii przygotowana przez grupę “Gungnir”, występ DJ-a Petera, licytacje i animacje dla najmłodszych.  

Festyn odbędzie się przy okazji Turnieju o Trójzab Wodnika Kaszczorka. W nim udział będą mogli wziąć wszyscy chętni w zmaganiach dla dzieci do lat 15 i amatorów. Zwieńczeniem będzie trójmecz towarzyski pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego. Wówczas na torze wystąpią TSŻ Schoenberger Toruń, Drwęca Kaszczorek i Reprezentacja Polski. Przy okazji tej imprezy będą miały miejsce licytacje unikalnych gadżetów w tym m.in. koszulki meczowej Drwęcy.  

Harmonogram

Teren sportowo-rekreacyjny przy ulicy Gościnnej w Toruniu

13:00-18:00 – Festyn dla Lenki 
14:00 – Turniej speedrowerowy dla dzieci i młodzieży do lat 15 
15:30 – Turniej speedrowerowy dla amatorów 
17:30 – Trójmecz Towarzyski z udziałem TSŻ-u Schoenberger Toruń, Drwęcy Kaszczorek i Reprezentacji Polski 

Zapisy i szczegóły dotyczące turniejów speedrowerowych – https://forms.gle/8edqtgPsRViyrs7D8