W sobotę, 19 września 2020 roku, na torze przy Bielańskiej 66 odbędą się finały Indywidualnego Pucharu Polski Kadetów (do 16 roku życia) i Indywidualnego Pucharu Polski Juniorów (do 18 roku życia) w speedrowerze. W obsadzie nie zabraknie torunian, którzy w obu kategoriach znajdują się w gronie faworytów.  

Najlepsi juniorzy i kadeci w kraju spotkają się przy Bielańskiej 66

Przed tym sezonem Polska Federacja Klubów Speedrowerowych postanowiła powołać do życia Indywidualny Puchar Polski Kadetów i Indywidualny Puchar Polski Juniorów. Toruńskie Stowarzyszenie Żużlowe postanowiło być organizatorem jednej z rund planowego cyklu, niestety pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w terminarzu i odbędzie się tylko finał tych prestiżowych zawodów.  

Na listach startowych nie zabraknie zawodników TSŻ-u Schoenberger i Drwęcy Kaszczorek. O triumf wśród kadetów powalczą torunianie czołowi zawodnicy do 16 roku życia w kraju – Kosma Syrkowski i Jakub Sawiński. Ponadto pod taśmą staną Filip Kowalski i Łukasz Kędziora z Drwęcy czy Fryderyka Wojciechowska i Justyna Sacha, które będą chciały wiele namieszać w walce z płcią przeciwną. Start godzina 12:00. 

Wśród juniorów kibice będą mogli obejrzeć wspomnianych Syrkowskiego i Sawińskiego, ale także Bartłomieja Sikorskiego – 5. zawodnika finału Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów. Oczywiście, na torze wystąpią najlepsi zawodnicy w obu kategoriach w kraju i na świecie. Zapowiadają się wielkie emocje, które każdemu fanowi sportu serdecznie polecamy. 

Kiedy i gdzie?

Sobota, 19.09.2020 r.

Toruń ul. Bielańska 66 (teren Motoparku)

12:00 – Indywidualny Puchar Polski Kadetów

15:00 – Indywidualny Puchar Polski Juniorów

Wstęp wolny!