Kwestia wygody pracowników biurowych jest niezwykle istotna. Przy odpowiednim ustawieniu mebli biurowych możemy uzyskać przestrzeń, która jest atrakcyjna pod względem wizualnym dla pracowników oraz ułatwia im pracę podczas pobytu w biurze. Funkcjonalne meble biurowe mają za zadanie zadbać o zdrowie oraz prawidłową postawę ciała osób, które na co dzień pracują przy biurku. 

Funkcjonalne meble – kiedy możemy o takich mówić?

Meble gabinetowe, które pojawiały się w nich jeszcze kilka lat temu miały jedno zadanie. Miały być przystosowane do pracy biurowej oraz mieć wystarczająco dużo miejsca na przestrzeń do pracy. Tanie meble biurowe były bardzo popularne i chętnie wykorzystywane przez pracodawców. Przekładało się to bezpośrednio na poziom wygody pracowników, ich postawę ciała oraz na zdrowie. Okazało się, że siaedzący tryb życia nie tylko wpływa niekorzystnie na naszą wagę. Może przyczyniać się do występowania licznych wad postawy oraz niekorzystnie wpływać na stan naszych stawów. 

Aby zminimalizować skutki siedzącej pracy, zaczęto wprowadzać meble funkcjonalne. Szczególny nacisk zaczął być na to stawiany wtedy, kiedy znaczna część społeczeństwa przeszła na pracę zdalną. Okazało się, że w warunkach domowych, kiedy można dopasować warunki panujące w miejscu pracy do swoich potrzeb, wydajność pracowników była znacznie wyższa. Meble pracownicze, kupowane do biurowców również zaczęły być bardziej funkcjonalne. Co to oznacza?

Systemy mebli biurowych możemy nazywać funkcjonalnymi wtedy, kiedy mogą dopasować się do potrzeb użytkownika, czyli pracownika. W tej kategorii mogą znaleźć się krzesła obrotowe, których wysokość może być regulowana. Można tam również wyróżnić klasyczne biurka, ale z odpowiednio dopasowanymi krzesłami, które pozwalają na zachowanie odpowiedniej postawy ciała podczas pracy. Funkcjonalne meble aktywizują również pracowników, pozwalając im ruszyć swoje ciało i skorzystać z aktywności. W ten sposób pracownicy mają możliwość dbania o swoje zdrowie podczas pracy. 

Meble gabinetowe i nowoczesne biurka 

Meble pracownicze, które mają największy wpływ na zdrowie osób to biurko oraz krzesło. To od prawidłowego dopasowania tych dwóch elementów zależy prawidłowa postawa ciała, a co za tym idzie wygoda pracownika. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się regulowane biurka. Ich cechą charakterystyczną są możliwości, jakie dają podczas pracy. W zależności od potrzeb, można dopasować wysokość biurka do swojego trybu pracy. W ten sposób można pracować siedząc na krześle obrotowym, a w momencie, kiedy poczujemy, że kręgosłup jest obolały i zmęczony po zbyt długim czasie siedzenia, można podnieść blat biurka. W ten sposób można pracować w pozycji stojącej.

Praca na stojąco jest polecana przez specjalistów, ponieważ pozytywnie wpływa na całą postawę ciała. Zapobiega powstawaniu obrzęków oraz znacznie mniej obciąża kręgosłup niż postawa siedząca. Wyróżniamy dwa typu podnoszonych biurek. Jedno jest z elektryczną regulacją wysokości blatu, drugie natomiast z manualną. Elektryczna regulacja jest znacznie wygodniejsza, ponieważ umożliwia swobodne i łagodne podnoszenie blatu bez konieczności używania siły. W ten sposób nie trzeba przerywać nawet pracy na dłużej. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, aby blat poruszył się do góry lub do dołu. 

Biurko z regulacją wysokości jest również doskonałym elementem wyposażenia biura domowego. Umożliwia wykonywanie pracy w dowolnej pozycji. Sprawdzi się również w sali konferencyjnej. Jest udowodnione, że spotkania biurowe, odbywające się w pozycji stojącej przynoszą znacznie więcej korzyści niż te, które odbywają się w pozycji siedzącej. Osoby, które stoją podczas spotkania są bardziej skłonne do szybszego formułowania swoich wniosków oraz podejmowania decyzji. Jeżeli spotkanie przedłuży się, jednym prostym ruchem można obniżyć wysokość blatu tak, aby wszyscy uczestnicy spotkania usiedli. 

Meble biurowe poprawiające jakość pracy

Funkcjonalne meble biurowe znacznie poprawiają jakość wykonywanej pracy. Dzięki zapewnieniu optymalnej wygody pracownikom, dbamy o ich kreatywność. Osoba, która czuje się swobodnie w miejscu pracy i ma możliwość dopasowania go do własnych potrzeb, będzie bardziej skłonna do podejmowania się działań na rzecz firmy niż ta, która nie może w żaden sposób zwiększyć swojego komfortu w biurze. Zakup wysokiej jakości mebli biurowych jest niezwykle istotny. Przedsiębiorstwem, który zajmuje się sprzedażą funkcjonalnych mebli jest AJ Produkty. Firmy działające w ten sposób udowadniają, że można sprawić, aby przestrzeń biurowa oraz open space były możliwie najlepiej dopasowane do potrzeb pracowników. 

Firmy, stawiając na funkcjonalne meble biurowe, podnoszą jakość pracy swoich pracowników. Pokazując, że dbają o ich zdrowie, mogą być spokojni o ich kreatywność oraz chęć do pracy. Dzięki wysokiej jakości meblom w przestrzeni biurowej, można zadbać o swoje zdrowie, jednocześnie wykonując obowiązki zawodowe. W ten sposób zapewniamy wysokie zyski firmie, dla której kupujemy meble. 

[Materiał zewnętrzny]