Już we wtorek 22-go października odbędzie się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 przy ulicy Żwirki i Wigury 49 rekrutacja do drużyny Angels Toruń.

Nie musisz być wielkim jak dąb chłopem, żeby zagrać w tę typowo amerykańską dyscyplinę sportu.  Jednak zdobywającą coraz większą popularność w naszym kraju. Widać to choćby po finale Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego rozgrywanego swego czasu w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Angels Toruń występują na 3. poziomie polskich rozgrywek futbolu amerykańskiego. W poprzednim sezonie otarli się o play-offy PLFA II zajmując 4. miejsce w Grupie Północnej. To dość duże osiągnięcie jak na założony w roku 2011 klub.

Quarter back, running back, wide receiver lub cornerback – takie pozycje, zapewne jeszcze niewiele mówiące, mogą stać się Twoim udziałem. Żeby przejść rekrutację trzeba dobrze wykonać stricte futbolowe ćwiczenia, które sprawdzą ogólnopojętą sprawność fizyczną. Będzie to np. shuttle run, które to wzmacnia ręce, mięśnie nóg i buduje wytrzymałość, informując o maksymalnym zużyciu tlenu zawodnika.

Jeśli chcesz sprawdzić się w czymś nowym gdzie nie tylko się kopie piłkę, a co przynosi ogromną ilość frajdy i wyzwala wielkie złoża adrenaliny, to zabierz odzież, obuwie sportowe i trochę wody (można się nieźle spocić). No i nie zapomnij pojawić się o godzinie 20 w gimnazjalnej sali gimnastycznej na Żwirki i Wigury w ten wtorek.