TALO przenosi się na halę. Organizatorzy Toruńskiej Amatorskiej Ligi Orlika postanowili stworzyć turniej futsalowy, który 19 stycznia odbędzie się w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK.

Wszystkich fanów amatorskiej piłki czeka wielkie wydarzenie. W najbliższą niedzielę, od godziny 10:00 do 21:00 będą mieli okazję zobaczyć aż 64 spotkania rozegrane w ramach Turnieju Futsalowego Konfrontacje vol. 1. Będzie to pierwsza edycja tego turnieju o dźwięcznym podtytule „Futsal się!”.  Chociaż to dopiero premierowe rozgrywki, to nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w zawodach. 32 miejsca, jakie przewidzieli organizatorzy rozeszły się w ekspresowym tempie. Na parkiecie UCS zobaczymy wiele drużyn, które uchodzą za uznane marki na toruńskiej scenie amatorskiego futsalu. Zagrają m.in.: Dynamik Toruń, Havana Toruń i Jakubskie, czyli trzy zespoły, które w obecnym sezonie Playareny (amatorskiej ligi rozgrywanej na orlikach) zajmują miejsca na podium. Zapowiada się więc turniej na naprawdę wysokim poziomie, bowiem każdy zespół będzie chciał udowodnić, że jest najlepszy w Grodzie Kopernika.

Zawody będą toczyły się na wzór mistrzostw świata w piłce nożnej. 32 zespoły zostały, podzielone na osiem grup, z których do kolejnej rundy awansują dwie najlepsze drużyny. Tam czeka ich rywalizacja na zasadach play-0ff, gdzie tylko zwycięzca meczu awansuje dalej. Ekipa, która wygra całe zawody rozegra więc aż siedem spotkań podczas jednego dnia. Oprócz typowych umiejętności piłkarskich, będzie liczyła się wytrzymałość i szeroka kadra. Taki system rozgrywek pozwoli wyeliminować przypadkowe rozstrzygnięcia, dzięki czemu możemy się spodziewać, że puchar wzniesie ekipa, która w niedzielę będzie po prostu najlepsza.

Wszyscy fajni futsalu powinni  zakreślić czerwonym markerem datę 19 stycznia w kalendarzu i tego dnia udać się na halę UCS na ulicy Św. Józefa 17. Najnowszych informacji o turnieju można też poszukiwać na Facebooku, a także na portalu Spodkopca.pl, który objął turniej swoim patronatem.